США обклали виробника алюмінія санкціями, оскільки він належав російському олігарху Олегу Дерипасці. При цьому, компанії заборонили користуватися доларом. Через це "Русал" почав шукати спосіб, як можна обслуговувати свій доларовий борг, розмір якого сягає 7 мільярдів. З усіх грошей на рахунках "Русала" 3,8 мільярда доларів припадали на частку "Норильск Никель" станом на кінець 2017 року. Якщо виробник алюмінію не зможе позбутися санкцій США, "Сбербанк" може нагадати про борг компанії перед ним. А це стане чудовим виправданням для націоналізації "Русала", який тривалий час був золотим активом Дерипаски.
"Компанія коштує значно більше, ніж вона нам винна", - сказав неназваний працівник "Сбербанка".
В "Русал" сказали Financial Times, що впевнені у своїй можлоивсті обслуговувати борги впродовж періоду відстрочки, яку надав американський мінфін до жовтня. Для того, щоб погасити доларовий борг перед "Сбербанком" до того часу, знадобиться 4,2 мільярди доларів у роблевому еквіваленті, щоб буде означати виплату за більш прийнятною ставкою. Російський державний банк "Промсвязьбанк" нещодавно видав компанії "Ренова", яка належить олігарху Віктору Вексельбергу, борг в розмірі мільярда швейцарських франків, щоб він під тиском американських санкцій зміг сплатити борг перед швейцарським банком.
Дерипаска веде переговори з Кремлем і США, намагаючись добитися дозволу "Русалу" проводити операції. Виконавчий директор "Сбербанка" Герман Грев сказав в ефірі російського телебачення, що Кремль і олігарх "намагаються знайти конструктивний вихід". При цьому, за словами банкіра, він не бачить жодних загроз для боргів, виплати за якими починаються з 2021 року.
Нещодавно Дерипаска покинув раду директорів "Русала" через американські санкції. Олігарх сподівався, що це дозволить зняти економічні обмеження з його компанії. Однак, у Вашингтоні пояснили, що цей сценарій не спрацює.
18 травня російський олігарх Олег Дерипаска також вийшов із ради правління EN+. Три тижні тому Дерипаска погодився відмовитися від контролю над "Русал", зокрема скоротити свою частку в холдингу EN+ з 70% до менш ніж 50%, а також вийти з ради правління.