Санкції США можуть зробити "Русал" Дерипаски неплатоспроможним - FT

Поділитися
Санкції США можуть зробити Дерипаска веде переговори з Кремлем і США, намагаючись добитися розблокування "Русала". © World Economic Forum / Flickr
Виробник алюмінію бореться за те, щоб зберегти контроль над прибутковою часткою в "Норильск Никель", яка лишається останнім шансом обслуговувати борги під тиском санкцій.

Російський виробник алюмінію "Русал" бореться за свою прибуткову ставку у металургійному гіганті "Норильск Никель" після того, як санкції США поставили під загрозу його здатність обслуговувати борг перед найбільшим банком Кремля "Сбербанком". У 2017 році "Русал" заклав 25% плюс одну акцію в російській металургійній компанії в якості застави, щоб отримати від банка 4,2 мільярди доларів в рублевому еквіваленті. Це сталося в 2017 році, пише Financial Times.

США обклали виробника алюмінія санкціями, оскільки він належав російському олігарху Олегу Дерипасці. При цьому, компанії заборонили користуватися доларом. Через це "Русал" почав шукати спосіб, як можна обслуговувати свій доларовий борг, розмір якого сягає 7 мільярдів. З усіх грошей на рахунках "Русала" 3,8 мільярда доларів припадали на частку "Норильск Никель" станом на кінець 2017 року. Якщо виробник алюмінію не зможе позбутися санкцій США, "Сбербанк" може нагадати про борг компанії перед ним. А це стане чудовим виправданням для націоналізації "Русала", який тривалий час був золотим активом Дерипаски.

"Компанія коштує значно більше, ніж вона нам винна", - сказав неназваний працівник "Сбербанка".

В "Русал" сказали Financial Times, що впевнені у своїй можлоивсті обслуговувати борги впродовж періоду відстрочки, яку надав американський мінфін до жовтня. Для того, щоб погасити доларовий борг перед "Сбербанком" до того часу, знадобиться 4,2 мільярди доларів у роблевому еквіваленті, щоб буде означати виплату за більш прийнятною ставкою. Російський державний банк "Промсвязьбанк" нещодавно видав компанії "Ренова", яка належить олігарху Віктору Вексельбергу, борг в розмірі мільярда швейцарських франків, щоб він під тиском американських санкцій зміг сплатити борг перед швейцарським банком.

Дерипаска веде переговори з Кремлем і США, намагаючись добитися дозволу "Русалу" проводити операції. Виконавчий директор "Сбербанка" Герман Грев сказав в ефірі російського телебачення, що Кремль і олігарх "намагаються знайти конструктивний вихід". При цьому, за словами банкіра, він не бачить жодних загроз для боргів, виплати за якими починаються з 2021 року.

Нещодавно Дерипаска покинув раду директорів "Русала" через американські санкції. Олігарх сподівався, що це дозволить зняти економічні обмеження з його компанії. Однак, у Вашингтоні пояснили, що цей сценарій не спрацює.

18 травня російський олігарх Олег Дерипаска також вийшов із ради правління EN+. Три тижні тому Дерипаска погодився відмовитися від контролю над "Русал", зокрема скоротити свою частку в холдингу EN+ з 70% до менш ніж 50%, а також вийти з ради правління.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі