S&P зберегло рейтинг України на рівні "СС" з негативним прогнозом

28 серпня, 2015, 22:44 Роздрукувати
Відправити
Відправити

На думку аналітиків агентства, дефолт по боргу уряду України в іноземній валюті є практично неминучим.

S&P зберегло рейтинг України на рівні "СС" з негативним прогнозом
Standard & poor's зберегло рейтинг України на рівні "СС" © rtpc.tv

Міжнародне рейтингове агентство Standard & poor's (S&P) підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті на рівні "CC" з негативним прогнозом, йдеться в прес-релізі агентства.

Таким чином, рейтинг знаходиться в двох ступенях від рейтингу "D" - дефолт. Рейтингове агентство одночасно підтвердило довгострокові суверенні кредитні рейтинги на рівні "CCC +", залишивши негативний прогноз по ним.

"На наш погляд, дефолт по боргу уряду України в іноземній валюті є практично неминучим", - говориться в релізі агентства.

Агентство вважатиме як мораторій на виплати, так і обмін подібних боргових зобов'язань випадками дефолту.

Аналітики S&P прогнозують, що ВВП України в 2015 році скоротиться приблизно на 15 відсотків.

Читайте також: Fitch підтвердило рейтинг України в іноземній валюті

27 серпня Україна домовилася з кредиторами про списання 20% держборгу (або 3,8 мільярдів доларів). Що стосується боргу перед Росією, то Україна пропонує РФ "ті ж умови, що і приватним кредиторам", пише Bloomberg. Глава російського Мінфіну Антон Силуанов відреагував оперативно, заявивши, що Росія відмовила Україні в реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.

Це погіршує ситуацію з боргом "Путіна-Януковича", повернення якого належить Україні в кінці грудня і збільшує ризик дефолту.

Згідно з критеріями S&P, будь-яка пропозиція про переоформлення заборгованості, подібне реструктуризації боргу країни в іноземній валюті, є дефолтом.

Напередодні агентство Fitch знизило кредитний рейтинг України до переддефолтного рівня.

По матерiалам: DT.UA / Підготував/ла : Карим Азиев
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК