«Русал» зобов'яжуть доплатити за акції Миколаївського глиноземного заводу

Поділитися
Колишні міноритарії Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) за підтримки Генпрокуратури домоглися скасування в суді рішення зборів акціонерів, які відбулися ще в березні 2004 року. Тоді представники "Русала" Дерипаски проголосували за викуп акцій МГЗ за ціною у 2,5 раза нижчою за номінал. Тепер міноритарії можуть вимагати майже 7 мільйонів гривень компенсації. Про це пише сьогодні, 12 листопада, газета «Коммерсант-Украина» у статті «Глиноземы уходят из-под ног».
Колишні міноритарії Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) за підтримки Генпрокуратури домоглися скасування в суді рішення зборів акціонерів, які відбулися ще в березні 2004 року. Тоді представники "Русала" Дерипаски проголосували за викуп акцій МГЗ за ціною у 2,5 раза нижчою за номінал. Тепер міноритарії можуть вимагати майже 7 мільйонів гривень компенсації. Про це пише сьогодні, 12 листопада, газета «Коммерсант-Украина» у статті «Глиноземы уходят из-под ног».Рішення Одеського апеляційного госпсуду про визнання недійсним рішення зборів акціонерів МГЗ, яке пройшло в березні 2004 року, днями з'явилося в держреєстрі судових рішень. Мова йде про рішення деномінувати акції МГЗ, в результаті чого російська компанія «Русал» Олега Дерипаски стала єдиним власником миколаївського заводу. Джерела видання, знайомі з ходом судової справи, стверджують, що позивачами виступили десять працівників МГЗ - міноритаріїв підприємства, чиї права, на їхню думку, були порушені. З матеріалів судової справи випливає, що на момент проведення зборів акціонерів МГЗ позивачі володіли 0,015% акцій заводу. Але на зборах акціонерів представники «Русала», який на той момент контролював 97,5% акцій МГЗ, проголосували за конвертацію 3,03 мільярда акцій заводу номіналом 0,25 гривень у 80 акцій номіналом 9,46 мільйона гривень і реорганізацію товариства з ВАТ у ТОВ. При цьому, якщо акціонер володів недостатньою кількістю акцій старої номінальної вартості (37,8 мільйона паперів) для отримання цілого пакету акцій нового випуску, його папери передавалися суспільству. Натомість він отримував грошову компенсацію з розрахунку 0,1 гривні за акцію. Це в 2,5 раза нижче за номінал, тобто позивачі недоотримали 6,89 мільйона гривень. А якщо врахувати, що до зборів акціонерів представники інтересів «Русала» скуповували акції заводу на ринку по 0,4 гривні за папір, позивачі можуть вимагати 13,78 мільйона гривень. У судових матеріалах сума збитку не оцінюється. Миколаївський глиноземний завод - єдиний в Україні виробник глинозему, який використовується у виробництві алюмінію. У 2009 році виробив 1,49 мільйона тонн глинозему. 100% заводу володіє «Русал». Окрім працівників МГЗ, раніше серед міноритаріїв заводу були інвесткомпанії «Кінто» і «Тект». Чи зацікавлені вони зараз у судовому позові, невідомо - в компаніях коментарів не надали. Відмовилися обговорювати судову суперечку і в «Русалі». Слід зазначити, що протягом 2004-2009 років «Русалу» вдавалося відстоювати свої інтереси. Верховний суд кілька разів направляв справу на повторний розгляд до суду першої інстанції. Але цього разу на боці працівників МГЗ виступила Генпрокуратура. У відомстві коментувати суперечку не стали.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі