Румунія хоче приймати вдвічі більше українського зерна – міністр транспорту

Поділитися
Румунія хоче приймати вдвічі більше українського зерна – міністр транспорту © Getty Images
Збільшення можливе вже «у найближчі місяці»

У найближчі місяці Румунія має намір подвоїти обсяг транзиту українського зерна до свого головного чорноморського порту Констанца до 4 мільйонів тонн на місяць, зокрема через річку Дунай, заявив міністр транспорту країни Сорін Гріндяну. 

Найнявши більше персоналу для полегшення проходження суден через Сулинський канал Дунаю і завершивши з'єднувальні інфраструктурні проекти, багато з яких фінансуються ЄС, Румунія могла б збільшити транзитні потужності, сказав Гріндяну журналістам, передає Reuters.

«Я підкреслив важливість румунських залізничних, автомобільних і морських транспортних шляхів для підтримки постійного потоку українського експорту. Це була гарна зустріч, яка допоможе нам реалізувати узгоджені заходи щодо збільшення транзитних потужностей з більш ніж два мільйони тонн на місяць на сьогодні до майже чотирьох мільйонів тонн у найближчі місяці», – сказав Гріндяну після зустрічі з представниками ЄС, США, Молдови та України у Галаці 14 серпня.

Гріндяну сказав, що до кінця серпня Румунське агентство з управління Дунаєм матиме 60 лоцманів, які прийматимуть судна на вході і виході з Сулинського каналу. За його словами, проект, що фінансується ЄС, який зробить можливим нічне судноплавство по Сулині, швидше за все, буде завершений в жовтні.

«Коли всі ці інвестиції будуть зроблені і кількість лоцманів збільшиться, румунські порти Галац і Браїла автоматично будуть використовуватися разом з Рені та Ізмаїлом», – сказав Гріндяну.

Присутній на зустрічі віце-прем'єр-міністр України Олександр Кубраков заявив, що Дунай залишається «одним з ключових і привабливих логістичних маршрутів для експорту української сільськогосподарської продукції».

Україна є одним з найбільших світових експортерів зерна, а Росія атакує її сільськогосподарську та портову інфраструктуру після того, як сама вийшла з зернової угоди, що дозволяла безпечний прохід суден з зерном з українських портів.

До того, як Росія вийшла з зернової угоди, на дунайські порти припадало близько чверті українського експорту зерна. Зерно завантажується на баржі, відправляється вниз по річці через територіальні води Румунії, члена Європейського Союзу і НАТО, і далі з румунського чорноморського порту Констанца.

Раніше міністр закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску заявила, що румунська влада тісно співпрацює з Україною задля прискорення транзиту зерна. Нагадаємо, що Reuters вважає російські атаки на портову інфраструктуру на Дунаї затягуванням зашморгу на зерновому секторі України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі