Розвіданих запасів нафти, що легко видобувається, в Росії вистачить на 20 років

Поділитися
Розвіданих запасів нафти, що легко видобувається, в Росії вистачить на 20 років Добувати нафту Росії буде все важче. Зберегти нинішній рівень не вдасться © teknoblog.ru
Утримати досягнутий рівень видобутку після 2020 року буде практично неможливо без залучення у відпрацювання запасів важкодобувної нафти.

Нафта в Росії вже відноситься до категорії недостатньо забезпечених запасами корисних копалин, говориться в проекті "Стратегії розвитку мінерально-сировинної бази Російської Федерації до 2030 року" Федерального агентства з надрокористування (Роснадра), повідомляє агентство "Прайм".

"Зростає частка запасів важкодобувної нафти (в Росії вона досягла 65%)", - йдеться в матеріалах. У документі уточнюється, що із загальних балансових запасів нафти категорії АВС1, які в Росії перевищують 18 мільярдів тонн, до категорії важковидобувних запасів (ТрИЗ) відносяться дві третини (тобто близько 12 мільярдів тонн). Причому частка ТрИЗ поступово збільшується за рахунок переважної відпрацювання запасів, які легко видобуваються.

Виходячи з того, що в Росії в середньому щорічно видобувається близько 500 мільйонів тонн нафти без конденсату, забезпеченість видобутку розвіданими запасами розроблюваних родовищ становить 35-36 років, підрахували Роснадра. "Проте забезпеченість видобутку без урахування ТрИЗ нафти становить не більше 20 років", - уточнюється в матеріалі.

"Ступінь виробленості розвіданих запасів досягає 55%, ступінь розвіданості початкових сумарних ресурсів – 46%, тобто в Росії ще можуть бути виявлені сотні нових родовищ нафти, в тому числі десятки великих. В останні роки запаси нафти в Росії стабільно зростають, але основний приріст йде не за рахунок відкриття нових родовищ, а за рахунок дорозвідки об'єктів і впровадження сучасних технологій видобутку, що дозволяє істотно збільшити коефіцієнт вилучення нафти", - пояснює відомство.

"При нинішньому стані мінерально-сировинної бази (МСБ), без залучення у відпрацювання ТрИЗ нафти, втримати досягнутий рівень видобутку в період після 2020 року буде практично неможливо, тому нафта належить до недостатньо забезпечених запасами корисних копалин", - попереджають Роснадра.

Читайте також: Агентство Moody's прогнозує низькі ціни на нафту надовго

Нагадаємо, що в першій половині 2016 року Росія отримала від експорту газу 15 мільярдів доларів доходу. Але це на 31,6% менше ніж за аналогічний період роком раніше. сильно впали доходи Росії від продажу нафти. У першій половині 2016 року вони були на рівні 32,9 мільярдів доларів, або на 31,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому Москва спробувала наростити експорт "чорного золота" на 6,1%. Але все одно отримала на 14,5 мільярдів доларів доходу менше, ніж у минулому році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі