Розробник програми прихованого огляду людей отримав замовлення силовиків РФ: росіян фільтруватимуть за виразом обличчя

Поділитися
Розробник програми прихованого огляду людей отримав замовлення силовиків РФ: росіян фільтруватимуть за виразом обличчя © Scott Webb / Unsplash
У Росії почалося полювання за "неблагонадійними". Очевидно, є проблема?

Російські силовики вишукуватимуть неблагонадійних росіян за виразом обличчя - розробник програмного забезпечення для прихованого огляду людей отримав кілька замовлень. Про це повідомляє The Moscow Times.

"Цифровий концтабір із книг фантастів, здається, починає втілюватися в реальність для громадян Росії. На вулицях країни з'являться системи прихованого огляду, які встановлюють особистість людини та оцінюють її поведінку", - пише видання.

Систему безперервного прихованого огляду людей «Досмотр» збираються встановити в громадських місцях. Розробник уже отримав кілька замовлень від російських силових структур, повідомив гендиректор Радіотехнічного інституту Юрій Аношко.

Зазначається, що в московському метрополітені вже не перший рік використовують відеокамери з розпізнаванням осіб. Наприкінці 2021 року на турнікетах запрацювала система FacePay, за допомогою якої можна оплачувати проїзд. Вона здатна ідентифікувати людину, навіть якщо вона в окулярах та в масці. Програма навіть вміє розрізняти близнюків. Раніше за допомогою системи відеоконтролю «Розумне місто» поліція шукала учасників московських протестів та прихильників Олексія Навального, які вийшли на мітинги на його підтримку.

Але розробники «Досмотра» пішли ще далі.

Технологія комплексу «Досмотр» навчена оцінювати міру небезпеки людини.

Комплекс «Досмотр» призначений для огляду за людьми без зупинки. Принцип його дії заснований на електромагнітних хвилях міліметрового та терагерцевого діапазонів.

Комплекс також вміє розпізнавати мікровирази особи та особливості ходи «для достовірного та завчасного виявлення потенційних загроз для суспільства».

«Ми пішли набагато далі за функції ідентифікації людей. Ми розробили базові інструменти профайлінгу людей. Система дозволяє створити профіль людини та оцінити рівень загрози для людей за сукупністю характерних ознак під час проходу через комплекс огляду», - говорить розробник «Досмотра».

Профіль складається і з урахуванням активності в соцмережах. Розробники вивчають активність на платформах TikTok, YouTube, ВКонтакте, Facebook, і Яндекс.

Як зазначає видання, у середині березня, після зняття ковидних обмежень у Москві, працівники метро почали змушувати пасажирів знімати маски, погрожуючи штрафами та затриманням як «підозрілих осіб».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі