Проведення пенсійної реформи в Україні відкладається. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко.
За словами міністра, у Міжнародному валютному фонді вважають, що урядовий проект потребує доопрацювання. Більш того, на думку фахівців МВФ, реалізація проекту має супроводжуватися глибоким реформуванням солідарної пенсійної системи. Що, як підкреслив Розенко, неможливо без підвищення пенсійного віку.
Міністр упевнений, що політичні та соціальні наслідки даного кроку переважують його економічний ефект.
"Я категорично проти підвищення пенсійного віку на даному етапі розвитку суспільства. Поки ми не зробили реальних кроків по продовженню і підвищення тривалості ефективної життя в Україні, питання підвищення пенсійного віку неактуальне. По-друге, цей крок не дає жодного позитивного результату для пенсійної системи, в тому числі, солідарної. Економія мізерна, а політики навколо цих питань багато", − заявив глава Мінсоцполітики.
Нагадаємо, дефіцит Пенсійного фонду в 2016 році перевищив 100 мільярдів гривень.
Раніше глава Мінсоцполітики Павло Розенко спрогнозував зниження надходжень в Пенсійний фонд у 2016 році на 110 млрд грн.
Проблема дефіциту Пенсійного фонду є однією з системних проблем українського бюджету.
24 грудня Верховна Рада за пропозицією уряду перенаправила 14 млрд грн, відведених на субвенції місцевим бюджетам і обслуговування державного боргу, на покриття дефіциту Пенсійного фонду України на початку 2016 року. Зниження надходжень до ПФ було викликано необхідністю повернення наданих йому протягом року позик, а також внаслідок зменшення до 22% ставки єдиного соціального внеску.