Про це повідомляє видання Rzeczpospolita, нагадуючи, що влада Росії заборонила перельоти в Єгипет після падіння російського авіалайнера А321 над Синайським півостровом. Тоді загинуло 224 людини, які були на борту. В Москві нещодавно визнали, що літак впав через теракт. Тому російським авіаперевізникам наразі заборонено виконувати перевезення в північно-африканську країну.
Але це не зупинило російський туристів. Вони дістаються на популярні курорти в Хугарді і Шарм-ель-Шейху через Мінськ. Це йде на користь білоруським авіалініям і туристичним фірмам, які підняли ціни для росіян вдвічі. В цей же час, російські турагенції оцінюють збитки у розмірі 200 мільйонів доларів. У свою чергу, Єгипет втратить 70% турпотоку після катастрофи А321.
Польоти в аеропорт Шарм-ель-Шейха вже призупинили Великобританія, Ірландія, Росія, Франція, Нідерланди, Німеччина, Литва, Латвія. Державіаслужба заборонила українським авіаперевізникам польоти над Сінаєм.
Пасажирський літак компанії "Когалимавіа", що слідував рейсом KGL9268 в Санкт-Петербург з Шарм-еш-Шейха, розбився незабаром через 23 хвилини після вильоту на півночі єгипетського півострова Синай. На борту повітряного судна перебували 224 особи - 217 пасажирів, у тому числі 25 дітей, і сім членів екіпажу. Всі вони загинули. Майже всі загиблі - росіяни. Також на борту було четверо громадян України і один пасажир з Білорусі.
Нагадаємо, в ніч на четвер ЗМІ розповсюдили інформацію, що розвідка США дізналася про бомбу на борту А321 завдяки перехопленню даних. Імовірно бомбу заклали прихильники "Ісламської держави" або пов'язані з ним угруповання. Тим не менше, посол Російської Федерації в Єгипті заперечує теракт на борту А321.
Пізніше стало відомо, що єгипетські експерти підтвердили вибух бомби на борту A321. Вибухівка могла спрацювати від тимчасового таймера. Якщо бомба розташовувалася в негерметичній, наприклад, хвостовій частині літака, до неї міг бути підключений датчик, що замикає електроланцюг при заданому падінні тиску на великій висоті.