Російські олігархи втратили $ 11 млрд через обвал цін на нафту – The Telegraph

Поділитися
Російські олігархи втратили $ 11 млрд через обвал цін на нафту – The Telegraph Абрамович і Усманов в цьому році вже втратили майже по мільярду доларів. Ілюстрація
Видання пише, що ера "світового панування" багатіїв з Росії наближається до кінця.

Вони з'явилися нізвідки з величезними статками. Але ера російських 3, схоже, прямує до свого кінця. Через обвал цін на нафту і падіння рубля найбагатші люди Росії втрачають колосальні гроші.

Про це сьогодні пише The Telegraph, додаючи, що лише за останні 10 днів торгів на біржах російські олігархи втратили 11 мільярдів доларів, в той час, як вартість бареля опустилася нижче 30 доларів і російська економіка відчула серйозну напругу.

Роман Абрамович, який накопичив свої мільярди завдяки продажу нафти від компанії "Сибнефть", втратив за цей короткий період 820 мільйонів. Металургійний олігарх Алішер Усманов почав рік, втративши 910 мільйонів доларів.

Індустріальний сектор: від сталі до видобутку корисних копалин – був в авангарді розпродажу російських цінних паперів, які впродовж останніх днів стрімко втрачали свою цінність. Це стало болючим ударом для російських багатіїв.

Володимир Потанін, який став одним з найбагатших громадян Росії завдяки видобувним компаніям, втратив 1,3 мільярди доларів. А статки виконавчого директора російського газового гіганта "Новатек" Леоніда Міхельсона скоротилися на 1,5 мільярда доларів.

Всього 13 найбагатших росіян, спільні статки який складань 130 мільярдів доларів, разом за 10 днів зазнали втрат на 11,1 мільярдів. Однак російські мільярдери не єдині, хто постраждав від падіння цін на нафту. Видання Die Welt писало, що політична доля Путіна завжди залежала від цін на нафту. Володимир Путін зовсім не "чудотворець", а щасливчик, чий прихід до влади співпав з бумом на сировину на початку 2000-х років. А нині, коли ціна на нафту падає, непорушні права президента на владу починають розхитуватись, адже доходи від продажу енергоносіїв на половину наповнюють російський бюджет.

Тим часом, рубль упав до мінімумів грудня 2014 року через обвал цін на нафту. Станом на 9.39 за київським часом долар розрахунками "завтра" торгувався поблизу 78,69 рублів проти 77,751 рублів на момент відкриття торгів, а євро досяг позначки 85,67 рублів проти 85,153 рублів на момент відкриття торгів.

Вартість березневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures падала до мінімальних з кінця 2003 року - до $ 27,67 за барель. Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на лютий на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) впала до цього часу на 0,7% - до $ 29,22 за барель.

Раніше оглядач видання Rzeczpospolita писав, що Росія не зможе фінансувати війну проти Українипри ціні нафти в 20 доларів. Адже від нафтових доходів залежить наповнення російського бюджету. Але в той час, коли в Москві намагаються впоратися з найнижчою вартістю бареля нафти за 12 років, з'явилися прогнози, що вона впаде до 20 доларів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі