Російські олігархи під санкціями продовжують розвивати бізнес, перепродуючи його - WSJ

Поділитися
Російські олігархи під санкціями продовжують розвивати бізнес, перепродуючи його - WSJ Бізнес друзів Володимира Путіна живе і під санкціями © comstol.info
Американські компанії зазнають труднощів, гадаючи, чи можна мати справу з такими "перепроданими" компаніями.

Російські бізнесмени, що потрапили під санкції західних країн, для розвитку свого бізнесу перепродують свої активи родичам або просто близьким людям, тим самим опосередковано отримуючи можливість впливати на свої компанії.

На прикладі олігархів Бориса і Аркадія 3 американське ділове видання The Wall Street Journal демонструє, які придумують способи російські бізнесмени, що впали в немилість на Заході, для розвитку свого бізнесу у нових умовах.

Зокрема, видання з'ясувало, що Борис і Аркадій Ротенберг, які є друзями президента Володимира Путіна, в умовах санкцій заповзято вийшли з положення, перепродавши частину своїх активів синам. Наприклад, Аркадій Ротенберг продав компанію "Газпром буріння", елітний готель Langvik Congress Wellness у Фінляндії, а також кілька інших фірм своєму синові Ігорю.

"Подібні продажі ще більше ускладнюють ситуацію для американських компаній, які, прагнучи до дотримання санкцій, змушені слідувати досить складному комплексу правил, що поширюються на компанії Росії і Криму, діяльність яких найчастіше не прозора", - пишуть аналітик газети.

Ще один олігарх, Геннадій Тимченко, за офіційними даними на поточний момент володіє 12,5% акцій страхової компанії "СОГАЗ" через компанію-посередника "Кордекс". При цьому, "Банк Росія" і Тимченко між березнем і серпнем 2014 року володіли спільно вдадели більше 50% згаданої компанії. Яким чином була здійснена операція по зменшенню акцій в "Согаз", прес-секретар Тимченка не уточнює.

Відповідно міністерству фінансів США, з березня минулого року в американський "чорний список" включені 57 юридичних і 74 фізичних особи з Росії та України. Разом з тим, за даними WSJ, заснованими на інформації компанії Dow Jones Risk & Compliance, багато хто з російських бізнесменів і компаній просто "переписали" свої надбання на близьких їм людей. Таким чином, натякає видання, в умовах зовнішнього тиску фігуранти санкцій відчувають незручності набагато менше і продовжують опосередковано, наприклад, через родичів, отримувати прибуток з компаній.

Газета також зазначає, що уряд США, крім як "проявляти обережність", не давав конкретних рекомендацій американським компаніям щодо співпраці з компаніями, які раніше належали або є афільованими до фігурантів санкційного списку. По всьому світу сформувалася розгалужена мережа компаній, які частково належать великим російським підприємцям, що створює додаткові проблеми для американських бізнесменів, з ким мати справу, а з ким ні, додає видання.

Читайте також: Друг Путіна Тимченко відмовився будувати міст у Криму

Раніше повідомлялося, що компанія Ротенберга буде будувати міст в аннексований Крим через Керченську протоку. Сам Ротенберг визнав, що його міст в Крим призведе до повної ізоляції його від Заходу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі