Російські держоргани блокують українським продуктовим мережам постачання товару до Криму

Поділитися
Російські держоргани блокують українським продуктовим мережам постачання товару до Криму Російські держоргани блокують українським продуктовим мережам постачання товару до Криму © krymr.com
Формально, на думку місцевої невизнаної влади, постачання з материкової України на півострів - зовнішньоекономічна діяльність.

Українські мережі продуктових супермаркетів, які продовжують працювати у Криму, не можуть забезпечити стабільні постачання продуктів на півострів. Причина - не міфічна економічна блокада республіки з боку України, а незрозумілі правила ведення бізнесу і зайва активність російських держорганів, в тому числі і Росспоживнагляду, пише ЛІГАБізнесІнформ.

Як розповіли виданню у мережі "Фуршет", відвантаження товарів до Криму припинили близько тижня тому. Основна причина - неможливість вивести гроші з півострова, говорить директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Українські банки на півострові заборонені, безготівкові розрахунки не проводять, - говорить Дорошенко. - Тому ритейлери у прямому сенсі слова сидять на валізах з грошима, але не можуть закупити товар: тільки у місцевих постачальників, запаси у яких теж обмежені".

Тепер до цього додалася ще одна проблема: Росспоживнагляд заявив, що 14 травня на Крим поширилася дія заборони на імпорт до Росії продукції компанії "Рошен", низки сирзаводів, молокопереробників і м'ясокомбінатів.

"Немає ані рекомендацій, ані роз'яснень, як працювати, причому ні з боку української влади, ні з боку кримсько-російської", скаржиться представник однієї з торгових мереж, що працюють у Криму.

Як пише видання, формально, на думку місцевої невизнаної влади, постачання з материкової України на півострів - зовнішньоекономічна діяльність. Відповідно, повинні оформляти всі документи, митні декларації, сплачувати мито і збори, реєструвати договори, здавати валютну виручку тощо.

"Якщо не оформляти ці документи, в будь-який момент можуть виникнути претензії з боку російської митниці і податкової, - кажуть ритейлери. - З іншого боку, Україна не визнала Крим частиною Росії, більшість мереж зареєстровано як українські компанії, тому - який імпорт-експорт?".

Теоретично, мережі могли б закуповувати продукти для своїх кримських магазинів у Росії - наприклад, у Краснодарському краї. Але їм це невигідно.

"Продукти у Росії дорожчі як мінімум на 40%, ще 10% до вартості додасть доставка, - підраховує Дорошенко. - Разом у роздробі ціни зростуть більш ніж на 50%. Навряд чи кримчани спокійно сприймуть подорожчання: їхні доходи настільки різко не збільшилися".

Є також проблема з тим, що фури можуть застрягти на перевантаженій Керченській переправі більш ніж на добу, що призведе до втрати продуктів, які швидко псуються.

Поки ж кримчанам розпродають товарні запаси, сформовані раніше. !zn

Читайте також:

У Криму заборонили цукерки Roshen, українське молоко та алкоголь з Молдови

Набув чинності закон про окуповані території України

Кримська "влада" витісняє "Укртелеком"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі