Російська влада не зможе утримати контроль над інфляцією через санкції

Поділитися
Російська влада не зможе утримати контроль над інфляцією через санкції Російська влада не зможе утримати контроль над інфляцією через санкції © dyvys.info
Аналітики відзначають, що вже найближчим часом росіяни відчують на собі наслідки заборони низки імпортних товарів.

Заборона на імпорт м'яса, молока, риби і низки інших продуктів харчування з країн, які ввели санкції проти Росії, розжене інфляцію, вважають аналітики Fitch Ratings. На цьому тлі провідні банки підвищують прогнози щодо інфляції у Росії на 1-1,5%. За оцінкою Goldman Sachs, зростання цін до кінця року складе 8%, у "Ренесанс Капіталі" прогнозують 7,5%.

Заборона вдарить як по Росії, так і по країнам, які будуть змушені припинити постчання, вважають аналітики Fitch, але найбільшої шкоди "антисанкції" завдадуть саме російському внутрішньому ринку. Вони не призведуть до дефіциту, відзначає Fitch, продовольче ембарго призведе до зростання цін на продукти харчування, які вже переглядаються після девальвації рубля в першому півріччі.

Потенційний внесок ембарго на ці продукти в російську інфляцію аналітики оцінюють приблизно в 2,9-3 п.п. прискорення інфляції, чистий ефект виявиться меншим - від 1 до 1,5%. У "Ренесанс Капіталі", наприклад, виходять із того, що структура попиту буде мінятися в міру підвищення цін, а заборонений імпорт буде замінено як російською продукцією, так і імпортною - з інших країн, пише РБК daily.

ТАКОЖ: Європейським країнам компенсують збитки від російських заборон з бюджету ЄС

Ціни на різні категорії заборонених продуктів будуть рости неоднорідно, вважають експерти "Райффайзена". Хоча частка імпорту у споживанні м'яса не така значна, як у споживанні фруктів (26% проти 80%), відзначають вони, найбільш сильні ризики для інфляції несе саме це обмеження.

З заборонених імпортних продуктів м'ясо та м'ясна продукція займають найбільшу частку в споживанні росіян (близько 9%, а, наприклад, фрукти - 2%), звідси і більший ефект на інфляцію.

На другому місці за швидкістю подорожчання - фрукти. Перехід на альтернативних постачальників швидко не відбудеться, тому яблука та інші фрукти можуть помітно зрости в ціні.

Значний внесок в інфляцію може внести подорожчання молочної продукції: її частка імпорту в споживанні становить близько 24%, під заборону потрапляє від 35 до 50% імпорту.

Вегетаріанцям заощадити теж не вдасться: овочі замикають ланцюжок, але їхнє подорожчання все одно буде відчутним, попереджають аналітики.

Зазначимо, раніше влада США неодноразово заявляла, що відповідні санкції, які Росія оголосила Заходу, можуть підштовхнути інфляцію всередині країни і послабити купівельну спроможність росіян.

Нагадаємо, навесні Російська академія народного господарства і держслужби опублікувала доповідь з продовольчої безпеки Росії. У ній констатувалося, що найбідніші 30% росіян значно недоїдають. Для них ситуація значно погіршиться через введення ембарго.

По-перше, продовольство у цілому подорожчає через зниження конкуренції виробників. По-друге, з російських магазинів зникнуть окремі дешеві товари: курячі "ніжки Буша" зі США, український сир, українська яловичина.

Закриття ринку завжди призводить до зростання цін, нагадують експерти, для бідного населення багато продуктів просто зникнуть. !zn

Читайте також:

Норвегія може приєднатися до санкцій ЄС проти Росії

Президент Польщі вірить в успіх економічного натиску Заходу на Росію

Російський рубль упав до багатомісячних мінімумів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі