Російська економіка, незважаючи на скорочення в вересні, практично досягла дна, пише видання The Wall Street Journal, посилаючись на підготовлений звіт британського інвестбанку Barclays Capital.
Роздрібні продажі у вересні впали більш ніж на 10%. При цьому інвестиції в основний капітал і промислове виробництво скорочувалися більш повільними темпами, ніж раніше.
Другий важливий економічний показник після споживчих витрат - капітальні вкладення у вересні впали на 5,6%, що нижче падіння на 6,8% в серпні. Спад промислового виробництва сповільнився до 3,7%, це найнижчий показник з березня 2015 року.
"Ми інтерпретуємо ці показники як нижню частину економічного циклу. Рецесія не буде заглиблюватися далі. Однак ці показники не дають сигналів про швидке одужання", - йдеться в звіті аналітиків Barclays Capital.
Інфляція в Росії близька до 16%, в той час як Центробанк РФ прагне зберігати її в межах 4%.
Як повідомляє Росстат, роздрібні продажі у вересні впали на 10,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року та після скорочення до 9,1% у серпні. А за інформацією аналітиків з Capital Economics, за дев'ять місяців поточного року падіння роздрібних продажів склало 8,5%, що є найбільш різким зниженням з 1999 року. На ряду з цим середня реальна заробітна плата впала на 9,7% у вересні порівняно з вереснем 2014 року.
"Місячний звіт про економічні умови в Росії підкреслює економічна криза, викликана швидким зниженням цін на нафту і введенням західних санкцій", - йдеться у публікації.
13 жовтня президент РФ Володимир Путін заявив, що російська економіка досягла "піку кризи" і почала до нього пристосовуватися.
У кінці серпня міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що у нього є відчуття дна падіння. "Але це все дуже особисте. Видно, що ми десь на "дні" лежимо, або як назвати цей рух", - сказав він.
МВФ переглянув у бік погіршення свої економічні прогнози для Росії: у новому прогнозно-аналітичній доповіді фонду передбачається скорочення економіки РФ у 2015 році на 3,8% ВВП і в 2016 рік на 0,6%.