Росія за газ хоче те, на що Україна піти не може

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Перемовини між Україною і Росією проходять у жорсткій формі. Про це заявив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

За словами політика, не Україна була ініціатором проведення закритих перемовин, а Росія. О.Єфремов зазначив, що сьогодні він спілкувався з представниками України, які перебувають у Москві.

«Єдине, що мені сказали, що перемовини проводяться, вони проходять досить у такій жорсткій атмосфері. Зараз є питання, на які наша сторона на даний момент піти не може», - сказав він.


Нагадаємо, у понеділок, 19 грудня, президент України Віктор Янукович на саміті Україна-ЄС запропонував Євросоюзу і Росії взяти участь у тристоронньому газотранспортному консорціумі.

Зазначимо, що раніше в інтерв'ю ZN.UА речник Єврокомісії з енергетичних питань Марлен Хольцнер заявила, що ЄС поки не отримував від української сторони офіційної інформації про намір створити тристоронній газовий консорціум між Європою, Росією та Україною.

Зазначимо, що на Ялтинській зустрічі комісара ЄС з питань енергетики українською стороною було зроблено гіпотетичну пропозицію про участь у консорціумі. І, як запевнили джерела ZN.UA, було отримано гіпотетичну згоду. Однак, як і ким Євросоюз буде представлений в консорціумі - неузгоджена деталь.

Нагадаємо, що можливість створення тристороннього газового консорціуму у вересні в Москві обговорювали президенти України та Росії Віктор Янукович і Дмитро Медвєдєв.

За інформацією ZN.UA, Київ наполягав на тому, щоб до консорціуму входила тільки велика труба - без капілярної системи доставки газу українським споживачам і без ПСГ. Розподіл часток у консорціумі, за даними ZN.UA, зараз відпрацьовується у форматі «40-40-20». Перші дві частки отримують Україна і Росія, третю - ЄС. Чи є цей розподіл остаточним, чи захищає він інтереси України, чи зацікавить ЄС - неузгоджена деталь.

Разом з тим, як стало відомо ZN.UA про подробиці перемовин між РФ і Україною, один з пунктів нової газової угоди - варіант створення двох СП «Газпрому» і «Нафтогазу», одне з яких отримало б контроль над магістральною газотранспортною системою (ГТС ) України, друге - над внутрішніми українськими газорозподільними мережами.

При цьому передбачається, що контроль над 60% такого СП буде віддано саме російській стороні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі