З 22 серпня Росія офіційно стає повноправною учасницею Світової організації торгівлі. При цьому, у торгівлі Росії зі США норми і правила СОТ не будуть діяти - до скасування американським Конгресом поправки Джексона-Веніка від 1974 року.
У середу, 22 серпня, Росія офіційно стала 156-м членом Світової організації торгівлі (СОТ). Протокол про приєднання Росії до Марракешської угоди про створення СОТ був підписаний у Женеві 16 грудня 2011 року. Міністри країн-членів СОТ схвалили вступ Росії до цієї організації після 18 років перемовин.
За оцінкою російської влади, протягом трьох років можуть подешевшати риба, фрукти, овочі, горіхи з тропічних країн, шоколад, якісні вина і міцні напої, ліки, будматеріали, меблі, електроніка, одяг, взуття, косметика, парфумерія.
У той же час у торгівлі між Росією і США до скасування так званої поправки Джексона-Веніка поки не будуть діяти норми і принципи СОТ, оскільки з її нормами ця поправка, яку конгрес США так і не встиг скасувати, несумісна.
У середу набуває чинності постанова уряду Росії від 21 липня про затвердження ставок експортних мит, а 23 серпня набуде чинності новий Єдиний митний тариф Митного союзу (прописує ставки імпортних мит).
Росія з 23 серпня знизить тільки так звані «антикризові» мита, які були підвищені на деякі товари з 2009 року.
Нагадаємо. Україна стала членом СОТ 16 травня 2008 року. !zn