Росія проведе масштабну приватизацію держкомпаній на 2 трлн рублів
14 сiчня, 2011, 12:19
Поділитися
Російський уряд схвалив план із приватизації держкомпаній до 2015 року. Продавши свою частку повністю або частково у 900 компаніях, влада розраховує отримати майже 2 трильйони рублів і покрити дефіцит бюджету.Російський уряд схвалив план із приватизації держкомпаній до 2015 року. Продавши свою частку повністю або частково у 900 компаніях, влада розраховує отримати майже 2 трильйони рублів і покрити дефіцит бюджету.Серед найбільших активів, акції яких будуть виставлені на продаж - Сбербанк, ВТБ, "Роснефть" і "Аерофлот".
У середу прем'єр-міністр Росії Володимир Путін провів нараду, на якій обговорювалася програма приватизації держмайна на 2011-13 роки та приватизаційні плани до 2015 року.
Як повідомив після цієї наради перший віце-прем'єр Ігор Шувалов, до 2015 року від продажу держактивів російський уряд сподівається виручити 1,8 трильйона рублів.
"Ми взяли для себе такий тактичний план, що трирічний план ми виконуємо, при цьому горизонт ми відсуваємо ще на два роки і визначаємо для себе п'ятирічний план", - пояснив Шувалов різницю між трирічним і п'ятирічним планами приватизації.
У липні план продажу часток у держкомпаніях запропонувало міністерство фінансів Росії. Офіційно російський уряд має затвердити програму приватизації наступного тижня.
У першу чергу влада має намір зменшити свою присутність в Сбербанку і ВТБ. Експерти кажуть, що уряд швидше хоче повернути гроші, які він витратив на підтримку банківського сектору під час кризи.
За словами Шувалова, до 2013 року держава збирається знизити частку у Сбербанку до контрольної, а у ВТБ - довести її нижче за контрольну.
У ВТБ держава продасть 10% акцій цього року, ще 10% - у наступному і до 15% - в 2012 році, повідомив Ігор Шувалов.
Також не пізніше 2013 вирішено продати 50% акцій "Совкомфлота", 4,11% акцій Федеральної мережевої компанії, 7,9% ВАТ "РусГідро", а також 100% Об'єднаної зернової компанії (ОЗК).
Що стосується другої хвилі приватизації, тобто плану до 2015 року, то в нього включені такі компанії, як "Роснефть", "Російські залізниці" (РЖД), "Аерофлот" і аеропорт "Шереметьєво".
У 2013-15 роках російський уряд має намір знизити свій пакет в "Роснефти" до 50% плюс одна акція.
"За кордоном 2015 участь РФ в капіталі "Роснефти" може бути ще знижено, і ми можемо відмовитися від контролю", - зауважив перший віце-прем'єр Ігор Шувалов.
Щодо найбільших російських транспортних компаній, то Шувалов повідомив, що "з 2013 по 2015 рік ми зможемо запропонувати ринку 25% мінус одна акція РЖД", а в "Аерофлоті" держава готова зменшити свою частку як мінімум до контрольного пакету.
Шувалов не виключив і того, що Російська Федерація піде і на продаж більш значного пакету "Аерофлоту", додавши, що зниження частки держави буде відбуватися, "тільки якщо для "Аерофлоту" це буде поліпшенням стану компанії, а для пасажирів - умов польотів".
При цьому деякі держпідприємства - такі, як "Транснефть", "Зарубежнефть" і "Связьинвест" - до списку приватизованих активів включені не були.