Уряд Росії до липня 2011 року продасть більше половини зерна з інтервенційного фонду. Це повинно призвести до зниження цін на пшеницю.Уряд Росії до липня 2011 року продасть більше половини зерна з інтервенційного фонду. Це повинно призвести до зниження цін на пшеницю.За даними Мінсільгоспу, за рік (з 1 липня 2010 року по 30 червня 2011 року) споживання зерна у Росії складе 77 мільйонів тонн. Урожай зернових у 2010 році складе 60,3 мільйона тонн у чистій вазі. Ще 26,3 мільйона тонн припадає на так звані перехідні залишки, включаючи 9,64 мільйона тонн зерна інтервенційного фонду.
Досі чиновники говорили лише про реалізацію фуражного зерна, яке складає третину інтервенційного фонду. Передбачалося, що зерно буде розподілятися між постраждалими регіонами без аукціонів за заявками. При цьому віце-прем'єр Віктор Зубков обіцяв, що фонд буде продавати зерно за ціною закупівлі, що дозволить зупинити зростання цін.
Зараз закупівлею і зберіганням зерна для держави займається Об'єднана зернова компанія (ОЗК). У травні 2010 року газета "Коммерсант" писала, що Росія втрачає по мільярду рублів щомісяця на зберіганні зерна, яке чиновники закупили у 2008-2009 роках в ході зернових інтервенцій. Аудит ОЗК показав, що близько 2,5 мільйона тонн зерна зберігалося не в елеваторах, а в режимі "підлогового зберігання". Терміни зберігання зерна при такому підході не перевищують трьох-чотирьох років.
Засуха літа 2010 року призвела до загибелі майже 40 відсотків урожаю зернових. У деяких регіонах Росії через аномально спекотну і суху погоду було оголошено надзвичайний стан. Через загрозу неврожаю ціни на зерно в країні у липні-серпні різко пішли вгору. Російський зерновий союз переконував Мінсільгосп почати зернові інтервенції з початку серпня 2010 року. Однак спочатку в міністерстві відмовилися від цієї пропозиції.
Уряд, щоб забезпечити потреби країни, був змушений ввести мораторій на експорт зерна до липня 2011 року.