Росія і Іран домовилися про те, що запуск Бушерської атомної електростанції, будівництво якої ведеться із 1970-х років, розпочнеться 21 серпня. Із відповідною заявою у п'ятницю, 13 серпня, виступила російська державна корпорація «Росатом». Росія і Іран домовилися про те, що запуск Бушерської атомної електростанції, будівництво якої ведеться із 1970-х років, розпочнеться 21 серпня. Із відповідною заявою у п'ятницю, 13 серпня, виступила російська державна корпорація «Росатом». У церемонії відкриття братиме участь голова компанії Сергій Кирієнко. Окрім того, до Ірану на урочисті заходи може приїхати міністр енергетики Росії Сергій Шматко.
Будівництво атомної станції в Бушері почалося у 1975 році. Зведенням АЕС займалася німецька компанія Siemens. Однак після революції в Ірані у 1979 році проект був заморожений.
Роботи були відновлені лише 1995, коли до проекту підключився російський «Атомстройекспорт». Планувалося, що запуск АЕС в Бушері відбудеться ще в 2007 році. Однак він був відкладений через затримки фінансування проекту з боку Ірану.
Паливо для першого завантаження реактора було поставлено до Ірану з Росії у січні 2008 року, і зараз зберігається на станції в контейнерах, запечатаних МАГАТЕ. Відпрацьоване паливо за умовами угоди має повертатися до Росії.
До будівництва АЕС у Бушері було залучено більше 3 тисячі осіб, при цьому 70-75% - це фахівці з України, що працюють на російські компанії.