Про це на сторінках Financial Times пишуть Роман Олеарчик і Джек Фарчі. Вони звертають увагу на те, що Україна перекрила для російських літаків своє небо після того, як Росія припинила забезпечувати її газом. В Москві стверджують, що Київ не здійснив передплату за енергію, на що українська сторона відповіла, що їй більше не потрібні російські поставки.
"Конфлікт між двома країнами почав загострюватися впродовж останніх днів після того, як демонстранти пошкодили опори лінії електрозабезпечення, які постачають енергію в Крим. Через це значна частина півострова лишилася без світла", - пишуть оглядачі.
Вони додають, що замість того, щоб взятися швидко лагодити пошкоджену лінію, Київ щей увів ембарго на забезпечення Криму, назвавши це відповіддю на переслідування кримських татар і проукраїнських мешканців півострова.
"Нове протистояння в чорноморському регіоні викликало побоювання серед оглядачів щодо можливого спалаху нового конфлікту між двома країнами. Сутички на Сході України впродовж останніх тижнів вже посилилися після того, як вони були різно припинені у вересні", - йдеться в статті.
В цей же час, Вашингтон і Брюссель мовчать і ніяк не коментують зростання напруги. Київ при цьому дотримується своєї непокірної позиції, попри те, що російські чиновники погрожують йому економічними наслідками за знеструмлення Криму, в якому Росія розмістила свої значні військові сили.
Український прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що закриття неба для російських авіакомпаній – це "відповідь на агресивну поведінку Москви". В цей же час, ремонт лінії електропостачання триває, але не дуже швидко.
А в Росії прозвучали нові погрози. Голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко заявила: "Ці злочини не можуть бути пробачені. У 21-му столітті вони недопустимі і кошмарні". При цьому вона не уточнила, як Москва збирається карати Україну: економічно чи, як в останні два роки, за допомогою військової сили.
З 20 вересня, кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, - для них перекритівсі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю.
Проте громадяни і легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.
На початку вересня лідери кримських татар заявили, що мають намір розпочати безстрокову блокаду адміністративної межі з окупованих Росією, Кримом, щоб не допустити ввезення українських товарів на територію півострова. Планується, що блокада буде безстроковою і пройде в три етапи. Зокрема, наступним етапом мала стати енергетична блокада Криму. З 21 листопада Крим повністю знеструмлено в результаті падіння опор всіх чотирьох ліній електропередач, які забезпечували поставки е/е на півострів.