Росія з понеділка, 16 червня, заборонила імпорт картоплі з України. У Россільгоспнагляді це рішення пов'язують нібито з численними виявленнями в українській продукції золотистої картопляної нематоди, яка є карантинним об'єктом для РФ.
Картопля, яку імпортували до 16 червня, проходила посилений карантинний контроль. За інформацією Державної митної служби України, експорт цієї продукції до Росії з січня по травень 2014 року склав трохи більше мільйона доларів (92,9 відсотка від усіх постачань української картоплі).
За 2013 рік аналогічний експорт з України до Росії становив 1,1 мільйона доларів (36,5 відсотка від усіх постачань за кордон).
Золотиста картопляна нематода - хробак, що паразитує на пасльонових рослинах (картопля, томат). Цей паразит завдає великої шкоди врожаю і є об'єктом внутрішнього і зовнішнього карантинного контролю.
Відзначимо, що у Росії діє заборона на ввезення картоплі з Євросоюзу, яку було введено з 1 липня 2013 року. Імпорт європейського коренеплоду дозволяється тільки у разі, якщо підготовлені до відправки партії проходять перевірку російських фахівців.
Як повідомляли раніше, у квітні Росія забракувала 60 тонн української картоплі.
Нагадаємо, у кінці березня керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт заявив, що вихід України з СНД припинить експорт української продукції тваринництва до країн Співдружності, насамперед до країн Митного союзу. "Вихід України з СНД автоматично означає зупинку торгівлі продукцією тваринництва між нашими країнами, бо необхідно буде затверджувати нові ветеринарні сертифікати", - заявив Данкверт.
Окрім того, у кінці лютого повідомляли, що Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України призупинила сертифікацію живих свиней та продукції свинарства, що постачається з країни до Росії. Відповідне повідомлення Россільгоспнагляд направив керівникам своїх територіальних управлінь.
Згідно з інформацією на сайті російського відомства, призупинення сертифікації торкнулося всіх українських компаній, тоді як раніше мова йшла лише про призупинення видачі ветеринарних сертифікатів для експорту продукції з територій Луганської, Харківської та Донецької областей. !zn
Читайте також: