Росія вирішила активізувати роботу щодо створення зернового пулу з Україною та Казахстаном

Поділитися
Росія вирішила активізувати роботу щодо створення зернового пулу з Україною та Казахстаном Росія вирішила активізувати роботу щодо створення зернового пулу з Україною і Казахстаном
Підписання меморандуму про створення зернового пулу, за даними російських ЗМІ, цілком може відбутися на засіданні робочої групи аграрних міністерств країн-ймовірних учасниць організації вже в жовтні 2013 року.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв вважає за необхідне продовжити роботу щодо створення Причорноморського зернового пулу - між Росією, Україною і Казахстаном.

"Просив би вас ще раз повернутися до цього питання і обговорити його з колегами, тому що координація нашої політики на зерновому напрямку, з питань експорту зерна, мені здається досить важливою з урахуванням наших можливостей - РФ, України і Казахстану", - сказав Медвєдєв на засіданні російського уряду в четвер, 10 жовтня.

Як зазначив Медвєдєв, цього року у всіх трьох країн очікується непоганий урожай, і є очевидний експортний потенціал.

Ідею створення зернового пулу Росії, України і Казахстану, найбільших гравців на світовому зерновому ринку з числа колишніх радянських республік, - вперше було публічно озвучено у 2009 році.

У травні 2010 року міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк повідомив, що Україна ініціює створення біржі з торгівлі зерном для країн Причорноморського регіону і продовжує обговорювати ідею організації разом з Росією і Казахстаном причорноморського зернового пулу. Однак 16 листопада 2011 року він заявив, що обговорення питання про створення зернового пулу України, Росії і Казахстану призупинено через неможливість реалізації проекту.

У липні цього року на зустрічі прем'єрів Росії та України цю ідею знову було реанімовано. А 26 вересня прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив профільним міністерствам почати роботу над проектом створення пулу, у тому числі доручив провести консультації з Москвою і Астаною.

Причиною створення такого проекту Азаров назвав бажання трьох країн мінімізувати ризики коливань цінової кон'юнктури або взагалі уникнути кон'юнктурних втрат на зерновому ринку.

Необхідність створення такого пулу продиктовано тим, що в Чорноморському басейні існує міждержавна конкуренція, яка не спостерігається в інших точках експортних відвантажень. Через цю конкуренцію країни басейну втрачають у середньому 10 доларів, а то й 20 доларів на кожній тонні зерна, пояснював раніше президент Російського зернового союзу Аркадій Злочевський.

У той же час, українські аграрії не у захваті від ідеї створення Причорноморського зернового пулу з Росією і Казахстаном.

Генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа вважає, що ця ідея варта обговорення тільки в тому випадку, якщо казахське зерно буде надходити до Росії, російське - до України. На його думку, Причорноморський зерновий пул несе в собі більше вигод для казахів і РФ, але не для українського ринку, оскільки наша транспортна система переживає не найкращі часи і додавати їй навантаження у піковий період недоцільно. !zn

Читайте також:

Аграрії вже нарахували собі 6 млрд грн збитків через дощі

Світові ціни на продовольство продовжують падати через рекордний врожай зернових

Україна заборонила імпорт зерна з трьох регіонів Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі