Росія відкладає космічні проекти через падіння рубля і санкцій

Поділитися
Росія відкладає космічні проекти через падіння рубля і санкцій Нові розробки Росії в сфері освоєння космосу (на фото - російська ракета "Союз-У", розроблена ще в СРСР) © sdelanounas.ru
Під питанням опинилися і постачання комплектуючих з-за кордону, і кошторис проекту, виведений в рублях.

"Роскосмос" почав відкладати проекти через коливання курсів валют і невизначеності з поставками комплектуючих для 3 апаратів, пише газета Известия.

За інформацією видання, зокрема "зависла" орбітальна система зв'язку "Гонець", бюджет якої оцінюють у 43,6 млрд рублів. Передбачається, що група cупутників у складі 24 апаратів забезпечить зв'язок на всій території Землі.

Однак представлені на недавньому засіданні наукової ради варіанти передбачали приблизно 90% імпортних комплектуючих, частина з яких підпадають під правила ITAR (International Traffic in Arms Regulations - набір правил, що встановлюються урядом США для експорту товарів і послуг оборонного характеру).

"Зрозуміло, було поставлено питання: чи є гарантії поставок усіх включених комплектуючих? Гарантій немає, відповіли проектанти", - цитує газета своє джерело в "Роскосмосі".

Також залишився без відповіді і питання про кошторис проекту. У проект Федеральної космічної програми (ФКП) на 2016-2025 роки, який "Роскосмос" має внести в уряд в найближчі тижні, ціни заносяться в рублях за станом на 2014 рік.

"Але що розуміти під цінами 2014 року, якщо стоїть завдання підрахувати вартість апарату, на 90% складається з деталей, що купуються за євро? У лютому євро коштував 48 рублів, в кінці листопада - 60 рублів. Яким буде курс того ж євро через рік, через два - ми не уявляємо і прогнозувати не можемо. Отже, цифри в рублях у проект ФКП зараз можна вписувати тільки "від ліхтаря", - обурюється співрозмовник видання.

Науково-технічна рада не змогла прийняти ніяких рішень щодо "Гінця" і планує знову зібратися в лютому наступного року. Президент ВАТ "Супутникова система "Гонець" Дмитро Баканов підтвердив перенесення засідання на лютий, але деталі ходу реалізації проекту розкривати не став.

Раніше директор Інституту астрономії Російської академії наук Борис Шустов заявив, що через санкції США Росія буде змушена згорнути більшість своїх космічних проектів. Так, нещодавно Вашингтон, за його словами, заблокував можливість російським вченим реалізувати проект зі створення орбітальної обсерваторії "Спектр-УФ"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі