Про це сьогодні на сторінках The Wall Street Journal пишуть Олександр Коляндр і Андрій Остроух. На думку авторів, це свідчить, що обмеження ЄС і США не такі вже й безболісні, як про це каже Кремль.
"В понеділок міністр фінансів Антон Сілуанов заявив, що уряд може виділити щонайменше 2,6 мільярди доларів на підтримку компаній, які мають фінансові проблеми через санкції. Раніше ці гроші були призначені для виплат пенсій", - йдеться в статті.
На думку оглядачів, створення фонду свідчить про те, що Москва готується до дуже тяжкого року.
"Російська економіка практично стагнувала ще до санкцій, а їх ефект може бути настільки ж катастрофічним, як і наслідки дефолту 1998 року: падіння рівня інвестицій, обмеження на імпорт технологій і висока інфляція", - сказав журналістам анонімний російський чиновник.
Кремль розраховує залучити інвестиції з Азії, однак йому не вдасться це зробити дуже швидко. В цей же час, кредитори на Заході припиняють працювати з російськими компаніями, навіть якщо вони не входять в "чорний список" санкцій.
"Практично від всіх життєво важливих інвестиційних проектів зараз відмовляються чи заморожують їх до кращих часів", - йдеться в статті.
Нагадаємо, що останній пакет санкцій Заходу проти Росії вдарив по російським нафтовим компаніям. "Газпром" не зміг залучити своїй "дочці" кредит через санкції США. !zn