Екстрене переміщення "вишок Бойка" - бурових установок "націоналізованого" окупантами "Чорноморнафтогазу" - під військовим конвоєм до берегів Криму може бути пов'язане з ризиком їх арешту за майбутнім позовом НАК "Нафтогазу України", пише у вівторок газета "Коммерсантъ".
"Влада" Криму пояснювала ситуацію спочатку "складною міжнародною обстановкою", потім "терористичною загрозою", а в підсумку - "технічною необхідністю".
На думку співрозмовників видання, найбільш ймовірною причиною такого раптового відкликання бурових були побоювання, що вони можуть бути арештовані за позовами НАК "Нафтогазу України".
Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз України" буде судитися з Росією за кримські активи. За словами глави компанії, позов буде поданий незабаром в Стокгольмі або в Лондоні, захищати інтереси компанії може одна з американських юридичних фірм.
Якщо арбітраж винесе рішення про арешт бурових як забезпечувальний захід, для його реалізації потрібно рішення національного суду, яке буде нескладно отримати. У ряді випадків арбітраж може навіть вимагати забезпечувальних заходів прямо від сторони спору.
Після анексії Криму, компанія "Чорноморнафтогаз" була перереєстрована в РФ, пізніше окупаційна влада прийняла рішення "націоналізувати" майно цього підприємства і внести його в статутний капітал новоствореної компанії Кримське республіканське підприємство "Чорноморнафтогаз".
Нагадаємо, саме завдяки ZN.UA і журналістам Олексі Шалайскому і Юрію Ніколову у травні 2011 року стало відомо про те, що державна компанія "Чорноморнафтогаз" придбала за $ 440 млн дві самопідйомні бурові установки (СПБУ). Їх називають "вишками Бойка" на честь колишнього міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія Бойка. Зараз він є народним депутатом від "Опозиційного блоку" і має недоторканність. ГПУ розслідує скандальну закупівлю вишок "Чорноморнафтогазу", Бойко проходить як свідок.