Росія рано чи пізно погодиться на реструктуризацію $ 3 млрд боргу України - Moody's

Поділитися
Росія рано чи пізно погодиться на реструктуризацію $ 3 млрд боргу України - Moody's Росії доведеться погодитися на реструктуризацію боргу України © Колаж ZN.UA
Москві доведеться прийняти ті ж умови, на які вже погодилися всі інші кредитори.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service прогнозує, що Росія все ж погодиться на реструктуризацію складні і тривалі переговори України з Росією щодо реструктуризації єврооблігацій на $ 3 млрд.

"Хоча ми очікуємо, що "російські" єврооблігації з часом будуть реструктуризовані, і, ймовірно, з тими ж умовами, що і інші євробонди України, такі переговори, швидше за все, будуть складними і тривалими", - повідомляється в огляді Moody's.

Як відомо, на відміну від інших кредиторів, Росія відмовилася взяти участь в реструктуризації боргу України, зажадавши повернення коштів повному обсязі і пообіцявши подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів.

Агентство також підкреслює той сприятливий факт, що Міжнародний валютний фонд змінив свої правила кредитування, оскільки це знімає питання дотримання Україною програми Фонду.

"Нова політика усуває дилему щодо статусу російського боргу - офіційний або комерційний, і, таким чином, дозволяє Україні пропустити платіж 20 грудня без порушення програми МВФ", - повідомляється в документі.

Рада директорів МВФ 8 грудня схвалила зміни в політику кредитування, що дозволяють Фонду продовжувати фінансувати Україну, якщо її зобов'язання будуть відповідати певним новими правилами трьом критеріям. До них відносяться: термінова допомога з боку Фонду є принципово важливою, і країна-боржник дотримується всіх вимог програми МВФ; позичальник вживає сумлінні спроби досягти угоди з кредитором (Росією – ред.) в рамках параметрів, встановлених програмою фонду; рішення надати фінансування не спричинить небажані негативні наслідки для можливостей МВФ мобілізувати кошти від офіційних кредиторів.

Передбачається, що оцінку відповідності кожного окремого випадку зазначеним критеріям буде проводити виконавча рада МВФ, що налічує 24 члени від 8 країн з найбільшими квотами у Фонді.

МВФ до теперішнього часу ще не визначився зі статусом "російського" боргу України відповідно до своєї методології.

Питання про статус російського боргу важливе, так як правила МВФ забороняють фонду кредитувати країни, що оголосили дефолт за кредитом в офіційному секторі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі