Дивіденди "Роснефтегазу" в обсязі приблизно 230 млрд рублів не підуть у бюджет, вони залишаться у компанії на випадок, якщо треба буде рятувати "Роснефть" або "Газпром", розповів "Відомостям" людина, близьке до керівництва держкомпаній.
"Роснефти" пропонується використовувати гроші "Роснефтегазу" замість коштів Фонду національного добробуту (ФНБ), знає він. Інформацію підтвердив виданню федеральний чиновник: "Ідеї фінансувати проекти "Роснефти" не з коштів ФНБ, а з "Роснефтегаз" були давно. Це логічно, материнська організація завжди може допомагати дочірній структурі".
Співрозмовники газети відзначають, що "Роснефть", претендуючи на гроші "Роснефтегаз", не відмовляється і від коштів ФНБ. "Треба використовувати всі можливості", - пояснює чиновник. Співрозмовник, близький до керівництва держкомпаній, заспокоює: "На даний момент є розуміння, що "Роснефть" грошей з ФНБ не отримає".
Минулого літа нафтова держкомпанія запросила з ФНБ 1,5 трлн рублів, до осені заявки збільшилася до 2,4 трлн. Зараз компанія, за даними видання, подала заявки на фінансування 28 проектів, потреби "Роснефти" перевищують 1 трлн рублів, але це, пояснював чиновник, загальна вартість інвестиційних проектів, а не запрошення з ФНБ сума.
"Звичайно, "Роснефтегаз" - кубушка на чорний день і чіпати гроші звідти треба в останній момент, - підтверджує інший чиновник фінансово-економічного блоку уряду. - По суті, це такий фонд, де зберігаються і накопичуються гроші, в "Роснефтегазе" вони будуть в більшій цілості, ніж у бюджеті, де їх можуть відразу растаскать на різні соціальні цілі".
Цілком можливо, що гроші "Роснефтегаз" підуть на фінансування проектів "Роснефти" замість грошей ФНБ, така ідея є, підтверджує чиновник. В той же час не можна просто так взяти і направити гроші "Роснефтегаз" на будь-які інвестиції, умовна "Роснефть" все одно повинна буде звертатися в уряд, щоб вилучити ці гроші на свої проекти, пояснює співрозмовник газети.
"Роснефтегаз" створений в 2004 р. для управління державними нафтогазовими активами, 100% належить Росмайну. Їм керують топ-менеджери "Роснефти": її президент Ігор Сєчін - голова ради директорів "Роснефтегаз". Основний дохід компанії - дивіденди від "Роснефти" ("Роснефтегазу" належить 69,5% акцій) і "Газпрому" (10,97%).