Росія подала до СОТ позов до ЄС з приводу енергокоректувань

Поділитися
Росія подала до СОТ позов до ЄС з приводу енергокоректувань © rus.ruvr.ru
У рамках СОТ Росія має намір вирішити проблему "несправедливої антидемпінгової практики ЄС".

Росія подала перший позов до Євросоюзу до Світової організації торгівлі (СОТ) щодо так званого питання енергокоректувань при проведенні антидемпінгових розслідувань. Про це у понеділок, 23 грудня, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на джерело у Мінекономрозвитку РФ.

"У понеділок Росія направила представництву ЄС при СОТ, і до секретаріату СОТ запит про консультації у зв'язку з порушенням ЄС низки положень угоди СОТ щодо антидемпінгу", - сказав джерело.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Євросоюз подав до СОТ перший позов до Росії. Він стосувався введеного у РФ утилізаційного збору на імпорт автомобілів.

Запит про формальні консультації є першим кроком у механізмі судових розглядів у СОТ. За його словами, згідно з правилами СОТ, консультації повинні бути проведені протягом 60 днів з дати запиту, тобто до 22 лютого 2014 року.

"У разі, якщо протягом цього терміну сторони не знайдуть вирішення проблеми, Росія зможе вимагати розгляду суперечки панеллю арбітрів у СОТ. Перший раунд консультацій може відбутися вже після новорічних канікул", - повідомило джерело.

"Несправедлива антидемпінгова практика ЄС була предметом обговорення на численних експертних консультаціях, практично на всіх зустрічах на вищому рівні, у судах ЄС, однак не призвела до зміни позиції нашого основного торговельного партнера. В умовах, коли інші способи врегулювання цієї проблеми вичерпано, звернення до процедур СОТ є вимушеним, але необхідним заходом для відновлення нормальних умов торгівлі з ЄС", - пояснило причину звернення з позовом до СОТ джерело в міністерстві.

Раніше у Мінекономрозвитку пояснювали, що демпінг виникає у разі, якщо продажі на експорт здійснюють за цінами, нижчими від цін продажу на внутрішньому ринку. У разі, якщо демпінговий експорт завдає шкоди промисловості країни-імпортера, можуть бути введені спеціальні заходи захисту ринку цієї країни, як правило, у вигляді додаткових ввізних мит.

У Росії підрахували, що з 1995-го по 2012 рік ЄС ввів проти російських експортерів 17 антидемпінгових заходів, і більшість з них, на думку російської сторони, було застосовано з порушенням міжнародних правил. Збиток для російських виробників добрив, феросплавів, канатів, труб, різних інших виробів зі сталі, алюмінієвої фольги, за оцінкою Мінекономрозвитку, сягав сотні мільйонів доларів на рік.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив: "Ми стикаємося з посиленням протекціоністських заходів у світовій торгівлі. Низка країн продовжує субсидувати своїх виробників або підтримувати їх іншими способами фактично в обхід норм СОТ. Як приклад наведу "енергокоректування", що використовуються Єврокомісією при проведенні антидемпінгових розслідувань щодо російського експорту, а також горезвісний Третій енергопакет, квотування постачань сільгосппродукції і тарифну політику щодо залізничних перевезень через територію деяких країн ЄС".

"Потрібно вчитися відстоювати права національного бізнесу, активно використовувати механізми СОТ, як роблять старожили цієї організації. У зв'язку з цим доручаю уряду разом з діловими об'єднаннями виробити конкретні підходи і запустити в рамках СОТ процедури захисту інтересів російських виробників на зарубіжних ринках", - зазначив Путін. !zn

Читайте також:

Путін вважає, що якщо Україна прийме стандарти ЄС, то не зможе нічого продавати Росії

Україна офіційно через СОТ запросила пояснення Росії щодо обмежень для Roshen

Європарламент запропонував Єврокомісії подумати, як ЄС буде захищати Україну від тиску Росії

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі