Росія перенаправила в Україну 20% транзиту газу для Європи

Поділитися
Росія перенаправила в Україну 20% транзиту газу для Європи © ТАСС
Газопровід "Північний потік" став на ремонт, Україна надала свою ГТС для прокачування газу.

З-за ремонту
З-за ремонту "Північного потоку" прокачування газу Україною в Європу збільшилася на 20%

Транзит газу через газотранспортну систему України за останні кілька днів зріс на 20%. Причина – російський обхідний газопровід "Північний потік" зупинений на ремонт і не може прокачувати необхідні обсяги газу для споживачів "Газпрому" в Європі.

Так, якщо ще 7 серпня обсяг транзиту становив 220 млн куб. м, 8 серпня – 230 млн куб. м., то станом на ранок 9 серпня вже збільшився до 275 млн куб. м.

"Вчора "Газпромом" була направлена заявка в "Укртрансгаз" про збільшення обсягів транспортування природного газу європейським споживачам на 20% до 275 млн куб. м на добу. Таке збільшення російські партнери аргументували ремонтом системи газопроводів "Північний потік", - йдеться в повідомленні прес-служби "Укртрансгазу" (оператор української ГТС).

Газопровід "Північний потік" повністю зупинено на планове техобслуговування з 9 по 17 серпня. Повна потужність (55 млрд куб. м газу в рік) буде доступна до 19 серпня. Труба пролягає по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Також "Газпром" переконує країни ЄС дати згоду на будівництво ще двох додаткових обхідних азопроводов - "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".

Читайте також: У ЄС заявили, що "Північний потік-2" може зробити невигідним утримання українського транзитного шляху

Нагадаємо, що в липні "Укртрансгаз" фіксував зниження тиску в ГТС на російській стороні. Зокрема, тиск на газовимірювальній станції Суджа, ключовому пункті входу російського газу, який транспортується до ЄС з території України, зменшився з 63,5 атм 19 липня до 52,3 атм 26 липня. Як зазначається в повідомленні, згідно з контрактом, російський оператор зобов'язаний підтримувати тиск не менше 60 атм в цьому пункті виходу. Схоже падіння тиску також було зафіксовано на газовимірювальній станції Писарівка, другому за величиною пункті надходження газу з Росії.

Як повідомляється, така тривожна ситуація була зафіксована "Укртрансгазом" в останній тиждень червня 2016 року. "Компанія не отримала жодних попереджень чи пояснень з боку Газпрому. Такі випадки падіння тиску і очевидна відсутність співпраці з боку російського оператора є технічним викликом, який ставить під загрозу стабільність транзиту російського газу до ЄС", - підкреслюється в повідомленні прес-служби українського оператора.

У свою чергу НАК "Нафтогаз України" звернулася до Європейської Комісії з проханням розглянути питання про створення моніторингової місії для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі (ГТС) на вході в газотранспортну систему України.

"Нафтогаз упевнений, що така ситуація вимагає всебічного обговорення за участю представників Європейської Комісії і вважає за доцільне розглянути питання про застосування передбачених процедур, у тому числі, відповідно до прийнятого на 25-й конференції Енергетичної Хартії рішенням про Механізм раннього попередження (ССDEC2014 (14) TTG)", - йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі