Росія більше інших країн страждає від падіння цін на нафту, але не може скоротити видобуток "чорного золота", пише Bloomberg Businessweek.
Кремль трохи застрахований від падіння цін на нафту падінням рубля. Незважаючи на те, що вартість нафти, що поставляється в доларовому еквіваленті знизилася, рублева вартість залишилася відносно стабільною. Уряд РФ може розраховувати на достатній обсяг податкових надходжень від продажу нафти для забезпечення виплати пенсій та виконання інших бюджетні зобов'язання.
Москва не може перекрити крани на родовищах в Сибіру, де закрити свердловину в зимовий час досить складно. "Ми не Саудівська Аравія, в якій є можливість швидко скоротити видобуток", - заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.
Головною причиною відмови Росії може виявитися те, що вона не може собі дозволити скорочувати обсяги продажу нафти, пише автор статті.
"Поставки нафти для Росії - це її основне джерело валютних надходжень, враховуючи те, що західні санкції різко обмежили їй доступ до світових ринків капіталу", - йдеться в статті.
Російські нафтові компанії повинні підтримувати ці валютні надходження, тому що видобувати нафту стає все дорожче.
Крім того, санкції закрили доступ Росії до високотехнологічних Західних нафтових технологій.
Енергетичний аналітик Альфа-банку в Москві Олександр Корнілов заявляє, видобуток нафти в Росії може трохи скоротиться, якщо через падіння цін деякі майже вироблені свердловини виявляться нерентабельними. "Але ніякого спеціального скорочення видобутку для того, щоб вплинути на ринок, не буде", - говорить він. За його словами, "Росія буде виробляти стільки нафти, скільки вона може".
Раніше повідомлялося, що Росія і Венесуела попросять ОПЕК скоротити видобуток нафти для підвищення ціни. Остаточне рішення по видобутку нафти буде прийнято на саміті ОПЕК, який відбудеться 27 листопада у Відні.