Представники російського газового монополіста "Газпром" не будуть брати участь у "круглому столі" у Брюсселі 3 травня з питань управління газотранспортною системою (ГТС) України.
Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов, повідомляє УНІАН.
"Вони ще б 5 травня його призначили! Звичайно, від "Газпрому" нікого не буде", - сказав Купріянов, додавши, що формат такого заходу "нам не зовсім зрозумілий".
Відповідаючи на уточнююче питання, чи означає це, що "Газпром" не зацікавлений в обговоренні питання управління української ГТС у тристоронньому форматі (Україна-ЄС-Росія), Купріянов відзначив, що вже "сформулював відповідь досить акуратно". "Висновки робіть самі", - сказав він.
- ЄС та Україна обговорять долю ГТС на початку травня. "Газпром" теж запросили
Нагадаємо, домовленість про проведення круглого столу була досягнута ще 21 лютого, перед проведенням саміту Україна-ЄС. На той час планувалося, що він відбудеться "протягом найближчих чотирьох тижнів", проте кілька разів терміни переносилися.
На круглому столі Україна і ЄС повинні обговорити питання газотранспортного консорціуму. Зокрема, як раніше заявляв Ставицький, саме під час цього обговорення має бути конкретизовано формат консорціуму - буде він тристороннім (Україна-ЄС-Росія) або ж двостороннім (Україна-Росія), на чому наполягає російська сторона.
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що переговори України з Росією з управління ГТС припинені, причому, за ініціативою останньої. Проте пізніше міністр енергетики України Едуард Ставицький спростував цю інформацію, заявивши, що "листування триває".
Як відомо, Росія фактично поставила ультиматум Україні, заявивши, що участь РФ в консорціумі щодо української ГТС можлива тільки при відмові Києва від енергетичних правил ЄС.
Російський МЗС також заявляв, що Росія проти участі Євросоюзу у створенні консорціуму з управління ГТС України. Але згодна, якщо "компанії з ЄС захочуть інвестувати, наприклад, в постачання обладнання".
Однак, у випадку такого варіанту, на енергонезалежності України, як і на асоційованому членстві України в ЄС можна буде ставити жирний хрест.
Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна хоче залишити ГТС в державній власності, але готова здати її в оренду.
При цьому він уточнив, що Росія вже сьогодні готова вкладати гроші в українську газову трубу.
Що стосується Європи, зазначив Янукович, то Україна була б "зацікавлена" і в її участі у модернізації ГТС, якщо у ЄС "буде бажання". У самій Єврокомісії з цього приводу відзначили, що Україна повинна сама вирішувати долю своєї газотранспортної системи. !zn
Читайте також:
Газотранспортна система України: на роздоріжжі
ЄС чекає конкретної пропозиції від України щодо консорціуму на базі ГТС
Україна розраховує вийти на результат переговорів з РФ щодо газу протягом двох місяців
Москва готова брати участь у консорціумі з ГТС тільки при відмові Києва від енергетичних правил ЄС
Переговори з Росією щодо ГТС ніхто не зупиняв, стверджує Ставицький: "Листування триває"