Про це, як повідомляє Washington Post, повідомило джерело в російському уряді. Цього місяця Москва вже продала державну частку в розмірі 50,1% у нафтодобувній компанії "Башнефть" за 5,2 мільярди доларів. Однак покупцем виступила теж державна компанія "Роснефть".
Співрозмовник видання розповів, що кошти від продажу частки в "Роснефть" повинні надійти в державний бюджет до 31 грудня. Крім того, уряд розраховує до цієї дати отримати дивіденди від державного енергетичного холдингу "Роснефтьгаз", якому належить частка в державній нафтовій компанії.
"Якщо ж ми не встигнемо, ми просто візьмемо гроші у "Роснефть". У них є готівка", - сказав співрозмовник видання.
Італійський банк Intesa збирається допомогти російському уряду продати акції нафтової компанії попри те, що вона в санаційному списку ЄС і США. Москва також розглядає можливість того, що "Роснефть" сама купить 19,5% своєї частки в "Роснефтьгаза", щоб потім перепродати інвесторам.
Раніше видання Financial Times писало, що приватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна. Компанія отримує близько 22 млрд барелів, а коефіцієнт обсягу виробництва за останні 5 років становить 150 %. Приватизація може приймати різні форми - це можуть бути і прямі продажу окремих активів для створення окремої компанії. Найпростішим підходом було б продати ще 10-15% акцій. Більш радикальний і вигідний вихід - це продати акцію одним пакетом.
Також Financial Times повідомляло, що BP може укласти угоду з "Роснефтью" на $ 700 млн всупереч санкціям проти Росії.