Росія намагається домогтися від України і МВФ "особливого ставлення" до боргу в $ 3 млрд

Поділитися
Росія намагається домогтися від України і МВФ РФ хоче "привілейованого статусу" для боргу Украни
Москва "стурбована" поспішністю, з якою МВФ збирається змінювати правила кредитування заради України, і називає рішення "політизованим".

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов "стурбований поспішністю, з якою Міжнародний валютний фонд змінює правила кредитування "на догоду політиці".

Силуанов стверджує, що Україна навіть не намагалася домовитися з Росією щодо боргу у $ 3 млрд. На його думку, через це навіть під спеціально скориговані правила фонду Україна все одно не може потрапити.

Глава російського Мінфіну заявляє, що вимоги РФ до України повинні мати привілейований статус у порівнянні з вимогами приватних кредиторів.

"За винятком російських, жодна вимога офіційного кредитора не була включена в програму реструктуризації боргу України. МВФ збирається відмовитися від багаторічної практики не кредитувати країни, у яких є прострочена заборгованість перед офіційними кредиторами. Поспішність, з якою це робиться, свідчить про те, що момент для обговорення зміни до правил фонду, що співпадає з другим оглядом української програми МВФ, вибрано не випадково", - сказав Силуанов.

Напередодні офіційний представник МВФ повідомив, що рада директорів фонду може розглянути питання зміни правил на засіданні в листопаді. На початку місяця в Києві чекають на прибуття місії МВФ в рамках другого перегляду програми фінансування.

"...Ми стурбовані тим, що внесення змін у політику фонду форсується в контексті дуже політизованого питання про реструктуризацію українського боргу", - заявив Силуанов.

У МВФ при цьому стверджують, що перегляд політики є частиною більш широкої програми реформування механізмів кредитування, управління держборгом, реструктуризації боргу. Ця програма опрацьовувалася протягом останніх кількох років, і питання вже піднімалося в 2013 році.

"Нова політика фонду передбачає, що фонд буде кредитувати країну, яка має прострочення перед офіційним кредитором, тільки в тому випадку, якщо країна сумлінно намагалася, але не змогла домовитися зі своїми офіційними кредиторами. Проте з Росією таких переговорів Україною не велося. Більше того, Україна відмовилася розглядати будь-які альтернативи крім пропозиції зрівняти борг перед Росією з боргами приватним кредиторам", - зазначив Силуанов.

"Вимоги РФ до України є офіційним кредитом і відповідно з багаторічною практикою МВФ повинні мати привілейований статус у порівнянні з вимогами приватних кредиторів. За винятком російських, ні одна вимога офіційного кредитора не було включено в програму реструктуризації боргу України", - додав він.

Раніше стало відомо, що МВФ готує зміни у свої умови кредитування країн. Як розповів глава Мінфіну РФ Антон Силуанов, МВФ дозволить країнам "не включати всі зобов'язання перед офіційними кредиторами в обсяги фінансування МВФ".

Російський міністр висловив переконання, що це робиться виключно для того, "щоб заморозити платежі (України) перед РФ".

Ця новина викликала "подив" у президента РФ Володимира Путіна. Він зокрема заявив, що вважає непотрібним, щоб МВФ "змінював свої правила під конкретну країну, руйнуючи по суті справи саму систему, правила функціонування МВФ".

Путін пояснив свою позицію побоюванням, що "за зміною цих правил на користь однієї з країн можуть послідувати вимоги змінити ці правила для інших держав". Замість цього Путін запропонував, щоб МВФ допоміг Україні виплатити борг перед РФ, виділивши додатковий кредит на цю ж суму, за рахунок якого вже Україна погасила свої зобов'язання.

Україна розглядає "російські" єврооблігації як приватний борг (при їх випуску в 2013 році ці папери на біржі міг би купити будь-який кредитор) і пропонувала реструктуризацію на таких же умовах, як і іншим комерційним кредиторам.

Москва ж наполягає на суверенній (офіційному) статус облігацій (як борг однієї країни перед іншою - українські євробонди були викуплені на кошти Фонду нацдобробуту). Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів повному обсязі і бещая подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі