Росія має намір заборонити ввезення "імітації сиру" з України

Поділитися
© kurafire, flickr.com
Россільгоспнагляд ініціює введення заборони на імпорт сиру, який не містить молочного білка і жиру. За даними російської сторони, основним постачальником такої продукції є Україна.

Россільгоспнагляд звернувся до віце-прем'єра Аркадія Дворковича з проханням розглянути можливість введення в законодавство терміна і маркування "сирний продукт", а також встановлення загороджувальних мит на імпорт "сирних продуктів", пише видання "Известия".

На думку керівництва санітарної служби, до реалізації цих пропозицій необхідно заборонити імпорт сиру, що не містить молочного білка і жиру. Головним імпортером такої продукції є Україна.

"Зараз є технологія, що дозволяє робити імітацію сиру без молока. У складі такого продукту пальмові жири, казеїн. Однак на упаковці такої продукції ставлять найменування "сир" і продають під виглядом натурального продукту і за відповідною ціною", - повідомив заступник керівника Россільгоспнагляду Микола Власов.

За його словами вартість сировини для натурального сиру у сотню разів вища, ніж вартість компонентів для рослинного сурогату і норма прибутку для виробників останнього величезна.

При цьому вводять споживача в оману щодо якості продукції.

"Імітація сиру не є продуктом тваринного походження і фактично залишається непідконтрольною Россільгоспнагляду у своїх переміщеннях і оцінці якості та безпеки. Ми попросили уряд до наведення ладуі введення норм для "сирної продукції" закрити ввезення такого продукту не тільки з України, але і взагалі звідусіль", - розповів Власов.

За даними Національного союзу виробників молока "Союзмолоко" у 2013 році до Росії було імпортовано 35 тисяч тонн "псевдосиру", з них 20 тис. тонн надійшли з України. Інші постачання здійснювались із Польщі, Латвії, Литви, Данії та Франції.

Голова правління "Союзмолоко" Андрій Даниленко розповів, що у квітні цього року він звертав увагу глави Россільгоспнагляду Сергія Данкверта на імпорт сурогату сиру з України та інших країн, який щомісяця зростає.

Зокрема, він повідомляв у своєму листі до Данкверта, що протягом 2013 року Россільгоспнагляд вів планомірну роботу з контролю якості молочної продукції виробництва України, періодично обмежуючи роботу низки підприємств через виявлені порушення.

"Псевдосир" надходить до Росії від неатестованих у Россільгоспнагляді українських заводів: Рожищенська філія ТОВ "Інтер Фуд", ТОВ "Андрушівський Маслосирзавод", ТОВ "Молочна компанія Дружба".

Також продукція надходила від одного з підприємств, на яке Россільгоспнагляд вже наклав тимчасові обмеження - це Крижопільська філія ТОВ "Інтер Фуд".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі