Росія і Ангола обігнали Саудівську Аравію з постачання нафти в Китай

Поділитися
Росія і Ангола обігнали Саудівську Аравію з постачання нафти в Китай На КНР буде припадати більше 11 % світового попиту на нафту сиру в цьому році © rosneft.ru
У травні Росія захопила ринок поставок нафти в КНР.

Ввезення російської нафти в КНР підскочив на одну третину, перевищивши 3,9 млн тонн, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на дані Митної служби КНР.

Цей показник еквівалентний 927 тисяч барелів на день, а збільшення порівняно з попереднім місяцем склало 20 %. Продажи Саудівської Аравії Китаю впали на 42 % з квітня до 3,05 млн тонн.

"Китай стає ключовим ринком для глобальних нафтових експортерів, в той час як зростає видобуток зі сланцевих родовищ від Техасу до Північної Дакоти, що дозволяє США - найбільшого споживача нафти сирої - менше покладатися на закордонні поставки", - йдеться у публікації.

На КНР буде припадати більше 11 % світового попиту на нафту сиру в цьому році, свідчать дані паризького Міжнародного енергетичного агентства.

Росія є головним постачальником сирої нафти Китаю з жовтня 2005 року, а зараз шукає нові ринки для своєї сировини на тлі західних санкцій.

Також Садовську Аравію обігнала і Ангола в минулому місяці. Країна продала Китаю 3,2 млн тонн нафти, що на 14 % болшье, ніж у квітні.

Іран експортував 2,2 млн тонн в КНР.

"Росія використовує свою хороші відносини з Китаєм, щоб збільшити поставки, а тепер у неї перше місце", - говорить аналітик консультант компанії SCI International Гао Цзянь.

Раніше агентство повідомляло, що США "забрали корону" і стали найбільшим видобувачем нафти і природного газу, обігнавши Росію, про це йдеться в щорічному статистичному огляді світової енергетики, опублікованому компанією ВР. Обсяг видобутку нафти до США у 2014 році склав понад 9,5 млн барелів на добу. Бум видобутку нафти і газу почав глибоко змінювати економіку США.

Изадние The Economist писало, що відносини Росії з Китаєм нерівноправні і вимушені, оскільки західні санкції з-за війни проти України надовго заморозили відносини Росії з США і ЄС, змусивши Кремль обійняти Китай настільки сильно, наскільки це можливо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі