Українська сторона не отримувала від Россільгоспнагляду жодного повідомлення про виявленні карантинні для РФ організми, нібито наявністю яких в рослинницькій продукції з України було так обурене російське відомство.
Зокрема Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду Російської Федерації не надала Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України жодних документів, що підтверджують наявність карантинних об'єктів в українськійї продукції, що експортується в Росію.
"Станом на 21 жовтня від Россільгоспнагляду не надходило жодного офіційного звернення та повідомлення про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам Російської Федерації", - заявили у Держветфітослужбі.
В українському відомстві зазначили, що, згідно з міжнародними стандартами, у разі виявлення небезпечних карантинних організмів у рослинній продукції, російське відомство повинно було звернутися до українського з нотификационным повідомленням. У цьому повідомленні Россільгоспнагляд повинен був пояснити причини затримання української продукції, описати товар, вказати відправника і одержувача вантажу, надати інформацію про супровідних документах.
"Таким чином, нотифікація повинна визначити характер невідповідності, щоб сторона-експортер могла це вивчити і внести необхідні корективи", - пояснили в Держветфітослужбі.
Проте українська сторона не отримувала від Россільгоспнагляду жодного офіційного нотификационного повідомлення про такі факти, хоча і просила їх надати.
У Держветфітослужбі підкреслили, що пропонували Россільгоспнагляду конструктивно подумати, перш ніж вводити тимчасові обмеження на український експорт плодоовочевої.
"У свою чергу, Россільгоспнагляд категорично заявив про введення заборони на вантажі з України та транзит через її територію всіх видів підкарантинної рослинної продукції", - повідомили в Держветфітослужбі.
Нагадаємо, Россільгоспнагляд прийняв рішення з 22 жовтня ввести заборону на поставки, у тому числі транзит, рослинної продукції з України.
Раніше Россільгоспнагляд звернувся до Держветфітослужбі України з проханням до 21 жовтня дати інформацію про обсяги вирощеної в поточному році в Україні продукції і площах, зайнятих під окремі культури в кожній області, а також надати інші переконливі гарантії українського походження рослинної продукції, що поставляється Україною в Росії.
Наголошується, що "різке збільшення обсягів поставок рослинної продукції з України, а також відсутність або навмисне видалення маркування з її упаковки свідчить про її неукраїнською походження, може пояснюватися постачанням рослинних вантажів з Європейського союзу".
Зазначимо, що заборони, що Росія загрожує ввести у відношенні поставок продуктів харчування з України, можуть прискорити введення в дію зони вільної торгівлі України і ЄС.