Про це на сторінках Bloomberg пише оглядач Тобін Харшоу. Під час зустрічі з російськими виробниками зброї Путін говорив про безпрецедентне бажання купувати зброю у Росії, яке з'явилося "завдяки ефективному застосуванню в реальних, бойових умовах, в тому числі в ході операції в Сирії".
"Але попри те, що Путін виголошує горді промови, в них не складно почути нотки відчаю. Після кількох років феноменального зростання експорт російської зброї опинився в стагнації. І сталося це дуже невчасно, коли обвал цін на нафту спустошив економіку Росії на тлі масового нарощення військової потужності", - йдеться в статті.
Автор визнає, що експорт зброї складно виміряти. Але за оцінками експерта Сергія Денисенцева, з 2005 до 2013 року продаж російської зброї закордон зріс втричі, але після того кожен рік він або падав, або лишався на тому ж рівні. Експерт назвав деякі причини цього обвалу.
Перш за все, це може бути пов'язано з тим, що Китай і Індія, які традиційно купували майже половину російської зброї, налагодили власне виробництво. По-друге, В'єтнам, який теж був великим ринком збуту для Росії, нарешті отримав доступ до поставок зі США. Адже президент Барак Обама зняв заборону на продаж зброї азіатській країні. По-третє, низькі ціни на нафту сильно скоротили купівельну спроможність нафтових країн, таких як Алжир, НІгерія і Азербайджан, які теж були великими покупцями для Росії.
Автор зауважує, що на тлі всього цього Путін може і має причи хвалитися успіхами вторгнення в Сирію. Але воно точно не збільшило російські доходи.
Тим часом, у Росії говорять про можливість початку нової "гонки озброєнь" з США. Зокрема, заступник начальника Генштабу Росії повідомив, що розміщення американських комплексів протиракетної оборони в Південній Кореї може підштовхнути до відновлення "гонки озброєнь".