Про це пише Bloomberg, додаючи, що в минулому році російський державний монополіст "Газпром" поставив в ЄС 34% від усього газу, який спожив союз. В компанії Royal Dutch Shell вважають, що до 2035 року Росія лишиться головним джерелом енергоносіїв для Європи.
Лідери ЄС прагнуть диверсифікувати енергетичні поставки за рахунок зрідженого газу зі США, де з минулого року почали стрімко нарощувати видобуток.
"Росія точно лишиться європейським найбільшим постачальником газу щонайменше впродовж наступних двох десятиліть, навіть якщо почнуться постачання зрідженого газу звідкись ще", - вважає головний економіст російського відділення BP Володимир Дребенцов.
В "Газпромі" чекають, що експорт газу в Європу в 2017-му буде таким же, як попереднього року. Однак, російський державний монополіст може зіштовхнутися з серйозною конкуренцією з боку постачальників зрідженого газу вже влітку. Оскільки ринкові ціни на газ через прив'язку до нафти сильно скоротилися. І вартість тисячі кубометрів, на якій наполягає Москва, вже не здається такою привабливою, кажуть в аналітичному центрі Energy Aspects Ltd.
Експерти вказують, що в середині року у Європи з'явиться більший вибір, у кого можна купити зріджений газ. Адже в США і Австралії почнуть працювати нові заводи, які будуть його виробляти. Тим часом, російський газ стане дещо дорожчим через зростання вартості бареля сирої нафти марки Brent до 52 доларів наприкінці 2016 року.
Видання пише, що це все ж не означає, що у "Газпрома" не буде виходу з ситуації. Компанія може розділити вартість газу і нафти і відкорегувати ціну на "блакитне паливо", зважаючи на насичення європейського ринку, для того, щоб зберегти конкурентність.
Тим часом, у "Газпромі" назвали нову ціну на газ для Європи. Діапазон цін в 2017 році буде становити 180-190 доларів за тисячу кубометрів.
Нагадаємо, що в 2016 році Україна забезпечила потреби в імпортованому природному газівиключно за рахунок поставок з Європи.