Російському олігарху Євтушенкову вдається заробляти і на війні, і в Європі без санкцій ЄС та США - Trap Aggressor

Поділитися
Російському олігарху Євтушенкову вдається заробляти і на війні, і в Європі без санкцій ЄС та США - Trap Aggressor © blog.fedoriv.com
БІзнесмен та його родина має чималий бізнес в Європі та маєтки. 

Російський олігарх Владімір Євтушенков з оточення Путіна, який з 2014 року забезпечував армію РФ звʼязком, а з часом почав виготовляти безпілотники, є почесним консулом Великого герцогства Люксембург, командором ордену de la Couronne de Chêne також в Люксембурзі. А родина олігарха наразі вільно веде бізнес в Європі та купувати нерухомість за мільйони доларів. Про це йдеться у черговому розслідуванні проєкту Trap Aggressor. 

Видання зазначає, що Владімір Євтушенков – засновник і співвласник інвестиційної корпорації «Система», якій належать пакети акцій МТС, мережі клінік «Медсі», лісопромислової Segezha Group, інтернет-магазину Ozon. До корпорації також входить і концерн «РТІ Системи» – одна з сотні найбільших оборонних компаній світу, що розробляє для російського озброєння системи управління та зв’язку, а також радіотехнічне обладнання. Євтушенков не перебуває під санкціями ЄС і США.

Що зробив з активами в Європі?

Зазначається, що до квітня 2022 року він був головою ради директорів «Системи». Однак після того, як Велика Британія ввела проти нього санкції, залишив посаду. Передав синові 10% акцій, щоб зробити свою частку не контролюючою. У Чехії продав завод NVision, який виробляє деталі для автомобільної та телекомунікаційної промисловості, хоча санкції ЄС щодо нього не введеніі.

Як виграв через вихід з РФ іноземних компаній?

З 2022 року, коли світові бізнеси на тлі повномасштабного вторгнення в Україну почали виходити з російського ринку, олігарх скористався ситуацією й отримав їхні активи. Він викупив 10 готелів Radisson і Olympia Garden у норвезької Wenaas Hotel Russia, також були наміри викупити заводи IKEA. 

Участь у війні 

На базі АФК «Система» створили низку підприємств з виготовлення мікроелектроніки. Зокрема, компанію «Элемент». Це найбільший російський виробник мікроелектроніки.

Ще одна компанія «Ангстрем» постачала мікросхеми науково-виробничому об’єднанню «Электромашина» («Ростех»).  Там створюють бойові модулі «Охотник» (деталь для кулемета). 

У 2021 році компанія «Кронштадт» (входить до АФК «Система») розпочала серійне виробництво військових безпілотників «Орион». 

Родина

Всі члени сім’ї Євтушенкова перебувають під санкціями Великої Британії та України. Втім, вони досі не увійшли в санкційні списки ЄС і США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі