Російські військові проводили таємні роботи на “Північному потоці-2” під час завершення будівництва

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Російські військові проводили таємні роботи на “Північному потоці-2” під час завершення будівництва © Nord Stream 2
Експертам вдалось ідентифікувати деяких російських військових, які належать до особливих підрозділів російського флоту. 

З квітня по серпень 2021 року під час  добудови «Північного потоку-2» у коридорі обох газогонів над невідомим проектом працювала група російських військовослужбовців, яка всіляко уникала бути зафіксованою. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA “Підрив «потоків»: хто автор диверсії на російських газопроводах?” пише президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар.

Із посиланням на доповідь «Прихована діяльність ВМФ Росії в зоні трубопроводу «Північний потік-2» на стадії його завершення» в рамках Першої конференції з питань морської безпеки «Азов-2021» він зазначає, що  діяльність зведеної групи із 18 російських військових на місці будівництва не відповідала характеру жодних робіт, які б вони могли виконувати там офіційно. Особливо цікавою є їх приналежність до окремих спеціальних частин Військово-морського флоту РФ — Головного управління глибоководних досліджень МО РФ, Окремого загону спеціального призначення по боротьбі з підводними диверсійними силами Балтійського флоту ВМФ РФ та аварійно-рятувального загону Балтійського флоту ВМФ РФ з Балтійська.

Загін почергово базувався на борту цивільних суден буксира «Капитан Беклемишев» і багатофункціональних аварійно-рятувальних суден «Спасатель Карев» і «Бахтемир».

«Факт їхнього перебування було заборонено фіксувати в бортових документах суден. Користування месенджером WhatsApp та іншими західними месенджерами було суворо заборонено, використовувався лише Telegram», - зазначає автор.

Тим не менше моніторингова група змогла ідентифікувати двох представників командного складу зведеного загону, оскільки саме вони тримали зв’язок із берегом. Зокрема таємними роботами керували капітан-лейтенант Грінько Андрєй Борісовіч (позивний «Моргуновский») з 342-го аварійно-рятувального загону та начальник водолазної станції 313-го Окремого загону спеціального призначення по боротьбі з підводними диверсійними силами Іванов Алєксандр Сєргєєвіч (позивний «Громов»).

«Ці дві встановлені особи є ниточкою, що веде до вибудованого Росією ланцюжка підготовки до диверсійних дій на Балтиці проти об’єктів критичної підводної інфраструктури країн — членів НАТО та ЄС», - наголошує автор.

Що ж за роботи виконував загін, встановити так і не вдалося, однак вони тривали у місцях, близьких до перетину трубопроводами волоконно-оптичних ліній зв’язку Baltica і Denmark—Poland-2. При появі суден із Данії та Німеччини роботи негайно припинялися.

Також цікаво, що судно «Бахтемир» навіть у штормову погоду жодного разу не покинуло місце проведення робіт та не заходило в територіальні води Данії.

Як зазначає Михайло Гончар, таке використання цивільних суден технічного флоту, які під прикриттям виконання певних робіт у зоні газопроводів одночасно можуть мати спеціальне обладнання для встановлення та обслуговування як підводних гідроакустичних станцій, так і апаратури для зйому інформації з ВОЛЗ, а також для встановлення спеціальних вибухових пристроїв для підводних диверсій, є доволі показовим. Особливо зважаючи, що такі вибухові пристрої виготовляють у Росії.

Згідно з даними аналітиків SpaceKnow, напередодні вибухів на газопроводі «Північний потік-1» у Балтійському морі поблизу місця витоку газу було зафіксовано два невідомі великорозмірні судна з відключеними транспондерами міжнародної системи автоматичної ідентифікації судна AIS. За кілька тижнів у цій зоні було лише 25 суден, і тільки два курсували із відключеними транспондерами AIS.

Гончар припускає, що саме ці судна могли бути носіями мінісубмарини, яка могла закласти вибухівку в заздалегідь визначених вище згаданим російським підрозділом місцях.

«ВМФ РФ має у своєму розпорядженні цілу флотилію спеціалізованих дослідницьких і допоміжних суден, які можуть бути носіями також і безпілотних підводних апаратів багатоцільового призначення — з їхньою допомогою можна і робити звичайнісіньку підводну зйомку, і розміщувати засоби прослуховування підводних ВОЛЗ, і не менш успішно встановлювати вибухові пристрої. І не залишати при цьому надто багато слідів або ж, навпаки, залишити фальшивий слід», - зазначає автор.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі