Російські добрива в Європі: місцеві виробники говорять про політичні наслідки

Поділитися
РФ є одним з найбільших виробників основних видів добрив.

Залежність Європи від російських добрив посилюється, як це було раніше з газом з РФ. Адже Росія досі є одним з найбільших у світі виробників і експортерів азотовмісних, калійних та фосфатних добрив. Не виключено, що Росія використає своє особливе положення на ринку добрив для політичного впливу.

Про це у коментарі Financial Times заявив сказав Свейн Торе Холсетер, виконавчий директор Yara International – одного з найбільших світових виробників азотних мінеральних добрив.

"Добрива – це новий газ. Це парадокс, що мета полягає в тому, щоб зменшити залежність Європи від Росії, а тепер як сновиди даємо Росії критичну для продовольства та добрив силу", – зазначив він.

За даними Євростату, до червня 2023 року ЄС імпортував із Росії вдвічі більше карбаміду, порівняно з аналогічним періодом роком раніше. Імпорт цього добрива з Росії у січні-травні 2024 року дещо нижчий, але все ще історично високий і становить третину загального імпорту карбаміду до ЄС.

Ціни на добрива для сільськогосподарських культур різко зросли після повномасштабного вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року, внаслідок різкого зростання цін на газ у ЄС.

Це вдарило по європейських фермерах, тоді як фермери в інших країнах, особливо в Африці, взагалі припинили використання добрив, що знизило врожайність і поглибило глобальну продовольчу кризу.

З того часу ціни на добрива знизилися, однак виробникам ЄС важко конкурувати з російським імпортом. Адже виробники країни-агресорки користуються тим, що ціни на газ для них низькі. Крім того, вони мають менше обмежень щодо викидів. 

Раніше в коментарі Financial Times Холсетер заявляв: "Парадокс полягає в тому, що ми прагнемо зменшити залежність Європи від Росії, а зараз ми, як уві сні, передаємо Росії критично важливі продовольчі ресурси й потужності по виробництву добрив".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі