Міськрада Дніпра отримала офіційний лист від адміністрації російського міста Крємьонкі Калузької області з проханням передати їм демонтовані радянські пам'ятники в обмін на дрова. Про це повідомив позаштатний радник міського голови Дніпра Євген Гендін.
"Про духовність, дрова, унітази, відпилений палець максима горького та курс PGR/DRV. Тут Борису Філатову прийшов офіційний лист із країни, що перекувала балалайки на кувалди (що дивно - лист написано не на бересті). Що ж, на офіційний лист – офіційна відповідь від Дніпровської міської ради. Автор - секретар міської ради Олександр Санжара", - зазначив радник Філатова.
Відповідь росіяни отримали наступну:
"За дорученням мера Дніпра Бориса Філатова, від імені міської ради розглянуто Ваш відкритий лист щодо передачі місту Кремьонки знесених пам'ятників у місті Дніпропетровську в обмін на дрова для цивільного населення України.
З листа вбачається, що адміністрація у Вашій особі трохи застрягла у минулому, оскільки так часто згадуваного Вами міста Дніпропетровська не існує вже років як вісім. Але, щоб нам було комфортніше спілкуватися, ми можемо звертатися до Вас, як до старости власницького поселення або голови робітничого селища, яким Кремьонки були зовсім недавно. Майже впевнений, що новина про скасування кріпосного права також досягла Ваших околиць.
Лист надійшов до нас електронною поштою, тому просимо прийняти щирі привітання з тим, що до Вашого робітничого селища дотягнули інтернет. Сподіваюся, Ви навіть встигли застати такі соцмережі, як «Фейсбук» та «Інстаграм» до їхньої заборони Роскомнаглядом. А нормальні дороги, судячи з фотографій Вашого села, до Вас ще не дотягнули. Але, як у вас там кажуть, і Москва не одразу будувалася, і потонула, до речі, теж не одразу.
Інформація про знесення пам'ятників не зовсім вірна. Насправді вони передані на зберігання до вирішення питання про їх статус як культурної спадщини. Проте, ми готові обговорювати питання обміну пам'ятника радянському письменнику Максиму Горькому на, як Ви висловилися, “дрова для цивыльного населення України””, - йдеться у відповіді.
Раніше Борис Філатов зазначав, що влада міста неодноразово просила представників вищого керівництва України виключити пам’ятки, пов’язані з СРСР чи державою-агресором, зі списку культурної спадщини. Однак, не дочекавшись відповіді, виконком самостійно вирішив прибрати об’єкти з вулиць Дніпра.
"За майже 10 місяців війни ми так і не дочекалися офіційного роз'яснення від патріотично налаштованих дядь і тьоть з Мінкульту. Бо вони сміливі лише на словах. Ну або в боротьбі з «Довженко-центром»", – зауважив Філатов.
На початку грудня 2022 року виконавчий комітет Дніпровської міської ради ухвалив рішення про перенесення пам'ятників Алєксандру Пушкіну, Міхаілу Ломоносову, Максіму Горькому та іншим діячам, пов’язаним з РФ чи радянським минулим з публічного простору на територію комунального підприємства "Зооконтроль" для тимчасового зберігання.
"Нехай поки що постоять там. Цілішими будуть", – зазначив міський голова у цьому зв'язку.