Дисконт ціни російської марки експортної нафтової суміші Urals до еталонного сорту нафти Brent продовжує збільшуватися, становлячи в середньому близько $30. Про це повідомляє російський Інтерфакс із посиланням на Мінфін РФ.
«Середня ціна Urals за період моніторингу з 15 березня до 14 квітня склала $79,81 за барель. Середня ціна ф'ючерсу на Brent з найближчою датою постачання за останні 30 календарних днів – $108,5. Відтак, знижка на Urals, яка традиційно була символічною - $1-2 - і почала стрімко зростати через запровадження антиросійських санкцій, склала приблизно $28,7», - йдеться у повідомленні.
За попередній період моніторингу, який захопив частину "досанкціонної" епохи (15 лютого - 14 березня), різниця в середній ціні Urals і Brent була значно меншою - $95,59 проти $104,97, тобто знижка була меншою за $10. За календарний березень середня ціна Urals склала $89,05, а Brent – $112,46, тобто дисконт досяг $23,4, або близько 20% вартості.
Нагадаємо, міністерство енергетики РФ закрило доступ до статистичної інформації про видобуток та експорт нафти і газу, яка може «бути використана як додатковий тиск на російський ринок та його учасників».
Євросоюз планує запровадити поетапне ембарго на російську нафту, проте переговори про це розпочнуться не раніше кінця президентських виборів у Франції.
У Росії вже розглядають варіанти, як реалізувати російську нафту на світовому ринку в умовах західних санкційних обмежень.
Наочний приклад ефективного обходу санкцій проти російської нафти показав один із міжнародних нафтових гігантів Shell, який набуває сировини з Росії та змішує з нафтою інших сортів, отримуючи горезвісну "латвійську суміш". Ймовірно, один із ключів до вирішення проблеми – це поява аналогів, наприклад – "турецької суміші".