У Росії закінчуються реактиви для медичних аналізів, матеріали для стоматології та медикаментозного переривання небажаної вагітності. Які саме проблеми у сфері медицини спіткали жителів країни-агресора через санкції, розповідають російські ЗМІ.
Провал імпортозаміщення серйозно відчувається у медицині. Понад 63% співробітників медлабораторій повідомили про проблеми з постачанням реагентів, обладнання та витратних матеріалів. Це показало опитування, проведене компанією «Актіон медицина».
Респонденти вказують на відсутність і регулярну затримку реактивів і витратних матеріалів. Про перебої з поставками розповіли 49,2% опитаних, про їхню повну зупинку — 20%. Лише 5,4% не побачили змін у роботі.
Кожна п'ята лабораторія Росії залишилася без обладнання, реагентів або витратних матеріалів — поставки туди повністю припинилися.
Жителі Росії та столиці вже зіштовхнулися із наслідками дефіциту. Одна з пацієнток московської поліклініки розповіла виданню, що не змогла отримати від лікаря направлення на загальний аналіз крові через відсутність реактивів.
Аналогічні проблеми спостерігаються й у інших медустановах. Наприклад, загальний аналіз крові — більшість голок, пробірок і реагентів лабораторії купували за кордоном.
Після того, як закінчиться готівковий запас матеріалів та інструментів у постачальників, зубні лікарі в основному видалятимуть зуби і ставитимуть пломби із силіцину та силідонту. Про естетичну стоматологію лікарі радять забути назавжди.
"Голки, рукавички, пломбувальний матеріал, керамічні маси, зліпковий матеріал, розхідники для ендодонтії - абсолютно все імпортне", - каже гендиректор медклініки "Алегро" Володимир Ахутін.
Крім того, в середині травня стало відомо, що в Росії виник брак препаратів для медикаментозного аборту на ранніх термінах. Це викликано труднощами поставок активноъ речовини міфепристон. Якщо найближчим часом проблему не буде вирішено, для переривання вагітності росіянки будуть змушені проходити процедуру вишкрібання.
На сьогодні, за російськими даними, проти країни введено 10 536 західних санкцій. Це абсолютний рекорд у світі.
2754 санкції запровадили до 24 лютого 2022 року, 7782 – після. Лідером за кількістю запроваджених санкцій є США.