Росія за два місяці розстріляла 280 тисяч тонн українського зерна – FT

Поділитися
"Все частіше українським фермерам немає сенсу займатися посівною, оскільки вони просто втрачають гроші", - каже Євген Осипов, гендиректор агрокомпанії "Кернел".

З моменту виходу з «зернової угоди» Росія, обстрілюючи дронами і ракетами українські порти на Дунаї, знищила 280 тисяч тонн зерна, що зберігалося там, повідомляє Financial Times з посиланням на дані уряду Великої Британії.

Україна, яка виробляє половину світового експорту олії та 10% пшениці, за останні 12 місяців експортувала через Дунай близько 35 млн тонн зерна. Поряд із залізничними перевезеннями через Європу це забезпечило життєво важливу економічну підтримку української армії у боротьбі проти російських загарбників.

Хоча українські фермери та вантажовідправники вважають, що пропускну здатність Дунаю можуть збільшити, висока вартість використання його портів означає, що для підтримки української економіки потрібно шукати способи відновлення експорту Чорним морем - за допомогою Росії або без неї.

"Чорноморський коридор - це не лише зерновий коридор. Він має бути експортним коридором для всього. Через Чорне море проходить вся економіка України", - каже Андрій Ставніцер, співвласник та генеральний директор компанії "ТІС", оператора терміналу в чорноморському порту Південний.

Цьому може сприяти схема, яку Київ доопрацьовує зі світовими страховиками. Мета - забезпечити страхування до 30 суден, які щомісяця прямують в Україну коридором, при цьому збитки в розмірі до 30 млн доларів покриватимуться за рахунок державних коштів, які фактично перебувають на ескроу-рахунку.

"Росіяни, ймовірно, продовжуватимуть атакувати нашу портову інфраструктуру, а ми контратакуватимемо морськими дронами. Це буде повномасштабна піратська операція з обох боків", - прогнозує Ставніцер.

До липня цього року значна частина українського зерна мала можливість виходити на експорт з чорноморських портів завдяки «зерновій угоді», укладеній за посередництва ООН і Туреччини, згідно з якою росіяни були зобов’язані не стріляти по торговим суднам. У липні Росія вийшла з угоди і почала обстрілювати порти, що знову заблокувало цей шлях експорту. Про те, як турецький президент Реджеп Ердоган намагався вирішити цю проблему на зустрічі з президентом країни-агресора Владіміром Путіним 4 верксня, розповідає Володимир Кравченко у статті «Зернова угода по-новому? Чи піде Україна на поступки «дорогим друзям» Путіну та Ердогану».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі