Росія з початку війни заробила на експорті нафти та газу 93 мільярди євро: за перерахуванням грошей можна спостерігати онлайн

Відео
Поділитися
Основні "спонсори" Росії - це Китай, Німеччина та Італія. Збільшили закупівлі з початку війни – Китай, Індія та Франція.

Росія з початку війни заробила на експорті нафти та газу 93 мільярди євро, з них 57 млрд Кремль отримав від ЄС. Про це йдеться у звіті CREA під назвою "Фінансування війни Путіна: Імпорт викопного палива з Росії у перші 100 днів вторгнення".

Дослідження посилається, зокрема, на спеціальний лічильник, який у режимі реального часу показує, як здійснюються платежі Росії за нафту, газ та вугілля, починаючи з 24 лютого 2022 року. Обсяги постачання сирої нафти, нафтопродуктів та ЗПГ підраховуються на основі сукупної вантажопідйомності суден різних типів, що відправляються з російських портів до портів Євросоюзу, взятих з MarineTraffic.com.

Дані лічильника станом на 13 червня, 10:00 за київським часом
Дані лічильника станом на 13 червня, 10:00 за київським часом

Як показує дослідження, серед окремих країн найбільшими покупцями Росії стали Китай, Німеччина та Італія. Найважливішим імпортером був Китай (12,6 млрд. євро), на другому місці - Німеччина (12,1 млрд. євро), на третьому - Італія (7,8 млрд. євро).

Загалом ЄС залишається найбільшим покупцем російського газу та нафти - на його частку в період з 24 лютого по 3 червня припадав 61 відсоток російського експорту викопного палива, що відповідає 57 мільярдам євро.

Доходи Росія отримує переважно від продажу сирої нафти (46 млрд євро), майже вдвічі менше надходжень від газу, що експортується трубопроводами (24 млрд євро), а решта доходів надходить від продажу нафтопродуктів (13 млрд), зрідженого природного газу (5,1 млрд) та, нарешті, вугілля (4,8 млрд).

У той час, як деякі держави (такі як Польща, Фінляндія та країни Балтії) скоротили або припинили імпорт із Росії після початку війни, інші збільшили закупівлю. До них належать Китай, Індія і Франція, що входить до Євросоюзу

"Поки ЄС розглядає можливість посилення санкцій проти Росії, Франція збільшила свій імпорт, ставши найбільшим у світі покупцем російського ЗПГ", - звертає увагу аналітик CREA Лаурі Мюлювірта.

На його думку, заяви Парижа мають не співпадають із діями.

На початку червня Європейський Союз ухвалив рішення про часткове ембарго на імпорт нафти з Росії через розв'язану Москву війну в Україні. Проте санкції поки що не поширюються на російський газ, від якого ЄС перебуває у сильній залежності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі