Росії вдалося повернути курс рубля на довоєнний рівень (близько 80 рублів за долар). Однак ціна курсу зараз не є ринковим і не говорить про стабільність економіки. А за зниження курсу довелося заплатити високу ціну – забороною купівлі доларів для населення та практично повною ізоляцією на міжнародних фінансових ринках. Про це повідомляє газета Financial Times.
Доходи від нафти та газу допомогли стабілізувати курс рубля, оскільки експорт продовжує надходити до Європи. Крім того, вплинули обмеження. Росіянам заборонено переказувати гроші на власні рахунки в іноземних банках, знімати з рахунків понад 10 тис. доларів і т.д.
Центральний банк також подвоїв відсоткові ставки до 20%. "Влада настільки жорстко контролює цей процес, що я не думаю, що ці рівні можна розглядати як відображення стану російської економіки або ефективності санкцій", - сказав Крістіан Маджо, керівник відділу портфельної стратегії ринків, що розвиваються в TD Securities..
За словами Маджо, іноземні інвестори, багато хто з яких фактично опинилися в пастці, володіючи російськими активами, не можуть здійснювати угоди на цьому ринку, а банки за межами Росії практично перестали вказувати обмінний курс долара до рубля. "В офшорах цього ринку просто не існує", - сказав він.