Хоча Чорноморська зернова ініціатива 17 травня була продовжена на 60 днів, але Росія продовжує перешкоджати експорту зерна, навмисно сповільнюючи перевірки та активно блокуючи деякі судна, заявляють аналітики управління розвідки Міністерства оборони Великої Британії.
«Наразі інспектується лише одне-два судна на день, порівняно з шістьма-восьми восени 2022 року», - вказують експерти.
За їхніми словами, Росія в такий спосіб намагається домогтися поступок у питанні відновлення роботи трубопроводу Тольятті-Одеса, який експортує аміак з Росії через Україну, через Одесу.
«Ситуація ускладнюється тим, що останніми днями трубопровід був пошкоджений і наразі не працює. Ймовірно, що російська риторика та перешкоджання реалізації зернової угоди продовжуватиметься впродовж тижнів, що передують наступному крайньому терміну продовження - 16 липня 2023 року», - зазначають аналітики.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine - 9 June 2023.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) June 9, 2023
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://t.co/eWGFZRqlcf
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/1iCNxfO6qK
Нагадаємо, Росія заявила, що блокуватиме прохід суден до українського порту «Південний» доти, доки Україна не запустить аміакопровід «Одеса-Тольятті». Блокування відбувається від самого початку відновлення дії зернової угоди 18 травня.
В Організації Об’єднаних Націй визнали, що дія зернової угоди, яка дозволяє безпечний експорт зерна та добрив з українських портів, не працює в повному обсязі.