Як зазначається в заяві компанії, дане рішення прийнято "з економічних та політичних причин"
"Корпорація Roshen зупиняє виробничу діяльність Липецької кондитерської фабрики. Таке рішення прийнято з економічних та політичних причин. Повну зупинку виробництва та консервацію виробничих та інфраструктурних об'єктів заплановано на квітень 2017 року", - повідомляється в заяві компанії.
У компанії відзначають, що арешт майна Липецької фабрики, накладений слідчим комітетом РФ в рамках відкритого кримінального провадження, зробив її продаж неможливим.
У той же час, внаслідок політично мотивованих обмежень на імпорт, активну дискредитацію діяльності фабрики в ЗМІ, а також тиску російської влади, виробництво продукції на фабриці з 2013 року скоротилося в три рази.
У зв'язку зі спадом виробництва, на підприємстві постійно велося скорочення штату. 700 співробітникам фабрики, що залишились, вже повідомили про скору зупинку її підприємства.
Раніше генеральний директор корпорації Roshen В'ячеслав Москалевський говорив, що російські активи компанії виставлені на продаж за $ 200 млн. Також він повідомляв, що після погіршення відносин з Росією, виробництво на фабриці впало в 4 рази. Тому вони змушені були продублювати весь асортимент з Липецька на Кременчуцькій і Вінницькій фабриках.
Президент України Петро Порошенко досі не передав свої активи в траст, однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.
За даними "Forbes Україна", статок президента України Петра Порошенка оцінюється в 858 млн доларів. Крім корпорації Roshen він володіє Міжнародним інвестиційним банком, який є бенефіціаром холдингу "Укрпромінвест-Агро". Також у його власності ряд активів в крохмальної, автомобільної, суднобудівної та машинобудівній галузях. До того ж у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній.