Новий глава "Укрнафти" Марк Роллінз просить уряд надати йому додатково 30 днів для погашення поточних зобов'язань компанії з погашення податкового боргу.
Відповідна позиція викладена в листі від 29 вересня, направленому М. Роллінзом на ім'я прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, голови ДФС Романа Насірова, міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина і міністра фінансів Наталії Яресько.
У тексті документа зазначено, що "Укрнафта" після вступу в повноваження нового керівника 29 вересня, вже виплатила державі 200 млн грн дивідендів за 2014 рік і до 3 жовтня (як це передбачено трудовим контрактом) має намір повністю завершити виплату дивідендів за 2014 рік.
"Усвідомлюючи необхідність досконального вивчення поточного фінансового стану товариства, встановлення потенційних джерел, з яких без нанесення шкоди господарської діяльності товариства можуть бути задоволені грошові вимоги і зобов'язання перед державою, прошу розглянути питання надання мені часу – 30 календарних днів для належного виконання поточних зобов'язань з погашення податкового боргу", - йдеться в листі.
Напередодні Роллінз також повідомив, що в січні-лютому 2016 року Роллінз обіцяє представити програму розвитку "Укрнафти" (цей пункт прописаний у його трудовому контракті - ZN), в якій більший акцент буде робитися на видобуток газу.
Роллінз зазначив, що він буде пропонувати акціонерам у майбутні періоди відмовитися від частини дивідендів і вкласти ці кошти у розвиток, оскільки "Укрнафта" вмирає без нових ресурсів, для пошуку і видобутку яких необхідні інвестиції.
Нагадаємо, згідно з рішенням двох зборів акціонерів, "Укрнафта" зобов'язана виплатити державі дивіденди в розмірі 630 млн грн (за 2014 рік, до 3 жовтня нинішнього року), а також ще 1,78 млрд грн за минулі роки, які компанія повинна була виплатити ще до 10 квітня.
Обидва рішення зборів акціонерів досі не були виконані. В цілому "Укрнафта" повинна перерахувати до держбюджету України дивіденди в розмірі 2,41 млрд грн.
До останнього часу "Укрнафтою" керував менеджмент Ігоря Коломойського - другого (міноритарної) акціонера компанії, що контролює близько 43% акцій. Попереднє керівництво компанії відмовлялося сплачувати державі дивіденди "живими" грошима, в односторонньому порядку наполягаючи на "взаємозаліку". Державний НАК "Нафтогаз" як безпосередній акціонер компанії (володіє пакетом 50%+1 акція) не визнавав такі розрахунки.