Робота в Німеччині для українців: як прискорити процес пошуку

Поділитися
Робота в Німеччині для українців: як прискорити процес пошуку  © Pixabay
Німеччина намагається адаптувати українських біженців та залишити їх в країні. 

За час великої війни з України до Німеччини виїхало майже 1,2 млн українських біженців. Приблизно половина з них вже працює або шукає роботу. Так, за даними Федерального агентства зайнятості (Bundesagentur für Arbeit), до травня 529 тисяч зареєструвалися в центрах працевлаштування (Jobcenter), щоб знайти роботу. Про це пише enovosty.com з посиланням на німецький сервіс з питань міграції Mediendienst Integration.

Німеччина зацікавлена в адаптації українців, зокрема федеральний канцлер Олаф Шольц заявив, що українці мають якомога швидше знайти роботу. Він додав, що завдяки впровадженню федеральної програми Job-Turbo, роботу вже знайшли понад 200 тисяч українців. За його словами, уряд працює над тим, щоб спростити для українців процедуру підтвердження кваліфікації. 

Кому легше знайти роботу

Шукачі притулку (Asylsuchende) з України, які отримали дозвіл на перебування у країні згідно зі ст. 24 Закону про перебування або відповідне тимчасове посвідчення (Fiktionsbescheinigung) з позначкою про дозвіл на працевлаштування (Erwerbstätigkeit erlaubt) можуть відразу влаштуватись на роботу за однією з так званих “нерегламентованих професій”, наприклад, офісним співробітником або за такими академічними професіями, як біолог, хімік чи математик.

Також у Німеччині можуть працювати власники Blaue Karte EU – тимчасової посвідки на проживання, яка надається висококваліфікованим іноземним фахівцям для працевлаштування в межах ЄС.

Однак існують професії, які вимагають підтвердження кваліфікації, якщо освіта була отримана поза межами Німеччини. До них належать спеціальності у сферах медицини, педагогіки, юриспруденції та деякі інженерні професії.

Українці, які хочуть працювати у Німеччині, можуть зробити оцінку свого диплома про освіту (Zeugnisbewertung). У цьому документі надається опис отриманої освіти, засвідчуються професійні компетенції й можливості залучення на роботу як спеціаліста з вищою освітою. Заяву на отримання оцінки документа про освіту можна подати в Центральне відомство з питань іноземної освіти (ZAB) в секретаріат Конференції міністрів освіти й культури. Також шукачі роботи можуть отримати консультацію з усіх питань щодо працевлаштування та підтвердження кваліфікації на гарячій лінії Hotline Arbeiten und Leben in Deutschland.

Державна підтримка шукачів роботи у Німеччині

Федеральна програма Job-Turbo допомагає знайти роботу біженцям та особами, що отримали тимчасовий захист з правом на роботу в Німеччині. Вона передбачає три основні етапи:

  1. Профорієнтація та набуття чи підвищення навичок володіння німецькою мовою.
  2. Надання персонального консультанта (Arbeitsvermittler) для супроводу та здобуття необхідної кваліфікації у центрі працевлаштування.
  3. Підтвердження професійної кваліфікації, отриманої в іншій країні.

Також у центрах працевлаштування біженці можуть:

  • пройти курси вивчення німецької мови;
  • отримати допомогу у написанні резюме та супроводжувального листа;
  • отримати допомогу для самозайнятих у вигляді консультацій та надання стартового капіталу (Einstiegsgeld).
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі